Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Autorzy felietonów

Dawid ProkopowiczDawid Prokopowicz   Ilość felietonów: 10

"W tak niezwykłych okolicznościach przyrody, ....i tej, i niepowtarzalnej...

ostatni felieton

Felietony tego autora

Felietony innych

F1 - Guzik mocy

Guzik mocy

08.06.2009

Uwaga: w poniższych słowach przyjęto jako pewnik - "Jenson Button: Mistrz Świata Formuły Jeden 2009."

W 2009 roku w Formule Jeden dzieją się dziwne rzeczy. Spełniają się niespełnione talenty, dominują ci, których niedawno wytykano palcami, albo ukradkiem przyklejano im na plecach karteczkę z napisem "nieudacznik". BMW Sauber, Ferrari i McLaren nie walczą już o nic poza własną godnością i zachowaniem czerwieniących się od jałowych prób twarzy. Na kilkukrotne spoliczkowanie największych marek najlepiej odpowiedziało Ferrari, ale na pojedynczy kopniak Włochów - podium wywalczone w ulicznym Grand Prix w Monako - Brawn GP odpowiedziało serią tureckich kuksańców.

Przestali się już chyba łudzić najwięksi przeciwnicy i powątpiewający w talent Jensona Buttona: Brytyjczyk będzie mistrzem świata. W liczącej 60 lat historii Formuły Jeden nie znalazł się śmiałek, który w mistrzowskich sezonach Jima Clarka i Michaela Schumachera mógł im zagrozić. A przecież z rekordami legendarnych kierowców zrównał się Button w Turcji.

"Daliście mi potwora" - krzyczał Button. Dziś bolid jechał jak jeszcze nigdy w tym sezonie. To pierwszy wyścig, w którym pojazd pasował mi idealnie. To zwycięstwo całego Brawn GP. Pokonać tych kolesi z Red Bulla w takim stylu to nasz wielki tryumf." Można odnieść wrażenie, że wczoraj - podczas finału, w którym wielu stawiało na Vettela, a swoje kły ostrzył Barrichello - Button po raz pierwszy w pełni przekonał świat, że wywalczony przez niego tytuł (czy jeszcze ktoś się łudzi, że może być inaczej?) będzie mu się należał nie tylko przez fakt dosiadania bestii (BGP001), ale i przez własne, nieprzeciętne umiejętności.

Nie jest wykluczone, że Brytyjczyk powtórzy sukces Adama Małysza, który po kilku latach mdławych startów "nagle" przetrzepał stawkę skoczków narciarskich, stając się ich niekwestionowanym panem i władcą. Nawet jeśli przyjdzie Buttonowi rządzić przez jeden tylko sezon, z tezą "wygrał, bo był najlepszy" nikt nie będzie polemizował.

Paradoksalnie, wynik Grand Prix Turcji - rozwiawszy wątpliwości co do właściciela korony F1 na zakończenie 2009 - rozpoczął nową rywalizację: kto powstrzyma Buttona przed śrubowaniem kolejnych i jeszcze kolejnych rekordów w Formule Jeden. I pomimo wielkiej chęci, by uczynił to Robert Kubica, mam nadzieję, że nikt. I będę dopingował Mistrza Świata Formuły Jeden 2009.


Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: