Czy Kubica wróci na tor?
Czy Vettel obroni tytułu Mistrza Świata?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Singapuru 2014-09-21
f1 - GP Singapuru
Pochmurno

29°C

13 km/h

Ranking_up Ranking_down

Tłumacz

Podobne:

Typuj

     
Baner_f1shop
85 głosów, średnia: 5.98/10
Jeszcze nie zagłosowałeś.
Skomentuj

GP Włoch: Vettel zdobywa pole position

Udostępnij na Facebook
10.09.2011 13:55, autor: Piotr Oleszczuk, wyświetleń: 2301


Na torze, którego zespół z Milton Keynes obawiał się najbardziej ze wszystkich w kalendarzu, Niemiec wygrał kwalifikacje z przewagą 0.45 sekundy.


Nie zwlekaj! Już teraz polub nasz profil na Facebooku!

Warunki na początku sesji: temp. powietrza 29 stopni, temp. toru 44 stopnie.

[Q1]
W pierwszych sekundach czasówki do walki z czasem wyruszyli kierowcy z drugiej połowy stawki. Czołówka pozostaje w garażach. Cztery minuty od rozpoczęcia pierwszej części, na tor wyjechali także kierowcy z najlepszych ekip. Na 11 minut przed końcem na torze mamy jednocześnie 21 kierowców. Na pierwszym miejscu jest Vettel, kolejne dwie pozycje zajmuje duet McLarena. Dopiero w połowie Q1 jako ostatni na tor wyjechał Mark Webber, a Maldonado wpadł w poślizg na wyjściu z Parabolici, uderzył nosem bolidu tuż przed wjazdem do pit lane i zjechał do garażu bez przedniego skrzydła. Australijczyk z zespołu Red Bull wskoczył na 6 miejsce, jednak po kilku sekundach z tej pozycji zepchnął go Rosberg, który uzyskał rekord pierwszego sektora. 5 minut przed końcem wyjechał Pastor Maldonado, któremu wymieniono przednie skrzydło. Większość kierowców pojawiła się na torze, jednak zawodnicy Red Bulla, McLarena, Ferrari i Mercedesa pozostali w garażu. 2,5 minuty przed wywieszeniem flagi w biało czarną szachownicą Maldonado uciekał z pozycji, które nie zapewniają awansu, a na 18 miejsce spadł Senna, który jednak po chwili poprawił się i wskoczył na 15 pozycje. O awans do Q2 walczą Buemi i Kobayashi, Bruno Senna po kolejnym kółku znalazł się na 10 miejscu. Obaj poprawili swoje czasy, przez co na chwilę 18 pozycje zajmował Barrichello, który także awansował i ostatecznie kwalifikacje razem z tradycyjną szóstką kończy Alguersuari. Schumacher, który nie wyjechał na ostatnie minuty Q1 uzyskał czas tylko o niewiele ponad 0.2 s niż Jaime i skończył na miejscu 15, a pierwszą część kwalifikacji wygrał Hamilton, który jako jedyny zszedł poniżej 1:24. Na starcie jutrzejszego wyścigu zobaczymy komplet kierowców, ponieważ wszyscy zawodnicy ze sporym zapasem spełnili regułę 107%.

[Q2]
Jako pierwszy wyjechał Maldonado – co ciekawe na oponach przejściowych – który już w pierwszej szykanie popełnił drobny błąd. W połowie drugiej części czasówki pomiarowe okrążenia na swoim koncie miała już cała czołówka – Vettel jako jedyny poniżej 1:23, następnie Rosberg [z najlepszym wynikiem w pierwszym sektorze], Webber, Button, Alonso i Hamilton. 5 minut przed końcem na tablicy wyników nie mam jeszcze di Resty i duetu Saubera. Schumacher awansował na 6 pozycję, natomiast Hamilton spadł na 8. Na 120 sekund przed końcem poza premiowaną 10 znajdują się Senna, Sutil, Barrichello, Maldonado, Buemi, Perez i Kobayashi. Hamilton wskoczył na 3 miejsce. Brazylijczyk z zespołu Lotus Renault GP rzutem na taśmę awansował do czołowej 10, kosztem Paula di Resty, którego pokonał o 0.006 s. Witalij Pietrow, który kilka minut przed końcem zajmował 9 pozycje nie wyjechał na tor pod koniec Q2, jednak także przeszedł do ostatniej części kwalifikacji.

[Q3]
Na początku wyjechali kierowcy Ferrari, McLarena oraz Vettel, a po chwili także Pietrow. Reszta kierowców została w garażach. Po 3 minutach na torze pojawił się także Rosberg, a na tablicy wyników posypały się czasy poniżej 1:23. Po pierwszej serii okrążeń sytuacja w czołówce wygląda następująco – Vettel, Hamilton, Button, Alonso. W połowie sesji wyjechał także Webber. Ciekawa strategia Mercedesa – młodszy z Niemców kręci kółka na oponach pośrednich. Australijczyk znalazł się na 5 pozycji. W ostatnich sekundach walki o jak najlepsze pozycje startowe w garażu pozostał jedynie Bruno Senna.
Wszyscy próbowali na samym końcu przebić czas Vettela, jednak nie tylko nikomu to się nie udało, ale aktualny mistrz świata poprawił nawet swój dotychczasowy rezultat i na torze, który miał przerwać tegoroczną passę Red Bulla w kwalifikacjach, Sebastian zdobył pole position z przewagą prawie pół sekundy – jest to 10 sobotnia wygrana Niemca w tym sezonie. Na dwóch kolejnych pozycjach uplasowali się kierowcy McLarena, a Alonso, pomimo wysokiej temperatury korzystnej dla jego bolidu i obecności tifosi zajął dopiero 4 miejsce. Niespodzianki nie sprawili zawodnicy Mercedesa i zajęli tradycyjne miejsca pod koniec pierwszej 10, natomiast z dobrej strony pokazał się zespół Renault, który drugi raz z rzędu awansował do Q3 dwoma R31.



85 głosów, średnia: 5.98/10
Jeszcze nie zagłosowałeś.
Nakarm glodne dziecko - wejdź na strone www.Pajacyk.pl

Wasze komentarze (24)

Dodaj komentarz
Prozak [komentarzy: 784] / 2011-09-11 10:03:36
HAM , KOV GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !!! cytuj
7767ForzaFerrari [komentarzy: 1356] / 2011-09-10 23:14:42
stev: Ciekawe jak teraz Webber wystartuje. Tym razem pewnie bez problemów.
Nie bądź tego taki pewien. Jak go RedBull na starcie nie spowolni to pewnie sam "zaśpi" :P cytuj
8169stev [komentarzy: 54] / 2011-09-10 21:30:19
Ciekawe jak teraz Webber wystartuje. Tym razem pewnie bez problemów. cytuj
7937KamilF11994 [komentarzy: 2793] / 2011-09-10 19:20:11
ForzaFerrari: [...] Ja mimo wszystko nie stawiałbym Ferrari na przegranej pozycji. Nad Monzą wciąż czuwa oko Drake'a ;)
Oczywiscie ze tak 4 pole to bardzo wysokie pole kto wie moze po 1 szykanie to SF bedzie na czele.
Jezeli nie to wiemy jakie tempo ma Ferrari to znaczy ze maja lepsze tempo w wyscigu niż w Q do tego jeszcze wyższe temp. niż w Belgii gdzie szło im dośc dobrze w wyścigu. Wiec ja nie mówił bym też ze zwycięstwo jest po za ich zasięgiem,bo atuty jakie maja + wsparnie kibiców i chęć wypadnięcia jak najlepiej moze sprawić ze Fernando pojedzie fantastyczny wyscig ale oczywiście moze to tez zadziałac w druga stronę czego oczywiście im nie życzę cytuj
6995MarcoF1 [komentarzy: 2487] / 2011-09-10 19:14:39
ForzaFerrari: [...] Ja mimo wszystko nie stawiałbym Ferrari na przegranej pozycji. Nad Monzą wciąż czuwa oko Drake'a ;)

oby tak było jak mówisz. cytuj
7808Karlito [komentarzy: 168] / 2011-09-10 18:32:51
KamilF11994: [...] To równie dobrze mogę przyjmować zakłady przez ile okr. Felippe nikogo nie wyprzedzi lub na którym kółku Sebastian straci prowadzenie a raczej na którym zjedzie bo patrzac tak jak ty to jest to równoznaczne,na którym okr. ,,padnie'' bolid HRT,na którym okr. zostanie zdublowany Virgin to jest głupie według mnie.
Ja bym powiedział , że złośliwe. No ale poznacie go po owocach jego... cytuj
17595DaniSav2 [komentarzy: 1045] / 2011-09-10 17:31:14
naughtygirl: Ja się nie zalamuje-a więc jutro Vettel z Lewisem będą walczyć między sobą a tam przyczajony Jenson omija dwoch sympatycznych gentelmenów i jest pierwszy :p to taki scenariusz,ktory by mnie usatysfakcjonował ale przecież może tak być :) oba Williamsy obok siebie,czyli oby nie doszlo do ''gorszących'' scen a tak to wyścig jest długi i wszystko może się wydarzyć-lecz to przecież Świątynia Ferrari a gdzie oni są...
tez mi sie wydaje ze tak na starcie moze byc-
1.button
2.hamilton
3.vettel.... cytuj
7767ForzaFerrari [komentarzy: 1356] / 2011-09-10 17:20:08
MarcoF1: Niesamowita passa RB7 ręce same składają się do oklasków. Chłopaki z Woking są zawiedzieni już nie wspominając o Ferrari.
Ja mimo wszystko nie stawiałbym Ferrari na przegranej pozycji. Nad Monzą wciąż czuwa oko Drake'a ;) cytuj
0407mj [komentarzy: 3120] / 2011-09-10 17:08:18
Karlito: Przyjmuję zakłady : Na którym okrążeniu Lewis zakończy wyścig? Wasze typy? Ja obstawiam pierwsze kólko.
Lewis nie jest już tak przewidywalny,kiedyś odpadał albo na początku , albo przy końcu wyścigu.Teraz "wali dzwona" przy każdej nadarzającej się okazji.
Trochę szkoda.
Ale jeśli się bawimy, to ja mam na oku swoich, jadą w dwóch czarnych, lekko pozłacanych bolidach. cytuj
6995MarcoF1 [komentarzy: 2487] / 2011-09-10 17:03:51
Niesamowita passa RB7 ręce same składają się do oklasków. Chłopaki z Woking są zawiedzieni już nie wspominając o Ferrari. cytuj
7937KamilF11994 [komentarzy: 2793] / 2011-09-10 17:00:36
Karlito: Przyjmuję zakłady : Na którym okrążeniu Lewis zakończy wyścig? Wasze typy? Ja obstawiam pierwsze kólko.
To równie dobrze mogę przyjmować zakłady przez ile okr. Felippe nikogo nie wyprzedzi lub na którym kółku Sebastian straci prowadzenie a raczej na którym zjedzie bo patrzac tak jak ty to jest to równoznaczne,na którym okr. ,,padnie'' bolid HRT,na którym okr. zostanie zdublowany Virgin to jest głupie według mnie. cytuj
7808Karlito [komentarzy: 168] / 2011-09-10 16:41:36
Przyjmuję zakłady : Na którym okrążeniu Lewis zakończy wyścig?
Wasze typy?
Ja obstawiam pierwsze kólko. cytuj
0407mj [komentarzy: 3120] / 2011-09-10 16:37:49
@KamilF11994 kiedyś pierwszy kierowca na treningach zawsze zbierał dane na kwalifikacje, natomiast ten drugi na wyścig ,od dawna dawało się zauważyć że Webber jedzie zupełnie inny program w zupełnie inaczej ustawionym bolidzie.
Na Spa Mark zbierał dane pod pakiet na Monze,plony tego co wypracował dzisiaj zbiorą jutro .

Użytkownik edytował ten post 2011-09-10 16:55:43

cytuj
7292Olek89 [komentarzy: 1427] / 2011-09-10 16:35:16
asdek: Alonso ma 157, a Vettel 259, czyli ma 202 punkty przewagi.
259-157=202? W której szkole tak uczą? cytuj
asdek [komentarzy: 5] / 2011-09-10 16:33:15
Olek89: [...] 259-157=202? W której szkole tak uczą?
o sorry, pomyliło mi się

Użytkownik edytował ten post 2011-09-10 16:36:36

cytuj
7937KamilF11994 [komentarzy: 2793] / 2011-09-10 16:19:41
0407mj: @KamilF11994 pisałem że nie zdziwię się i nie jestem zdziwiony,chociaż miałem cichą nadzieję że w końcu będzie inaczej.Myślę że RB dzięki Webberowi ma dobry obraz zużycia gum i kilka niezłych taktyk na każdą okazję.Również liczę na safety car ,większość strategi dałaby w łeb.
A ja tak jak mówiłem jestem i to bardzo jeszcze gdyby było to w okolicach 0,1s to ok jestem wstanie zrozumiec ale nie prawie 0,5s.
Domyślam sie ze mówiac o obrazie zuzycia gum masz na mysli sytuacje z SPA.
Nie wiem czy to da im za wiele oczywiscie jakies korzysci z danej widzy oczywiscie beda ale po pierwsze ze to 2 różne tory oczywiscie 2 tory bardzo szybkie i z długimi prostymi aczkolwiek Monza nie wymaga od bolidów takiego kompromisu jak na SPA równiez temp. są zupełnie inne,no i ograniczono kąt pochylenia.
A co do SC to bardzo bym sie cieszył bo naprawe mogło by byc ciekawie tylko jakos nie widze mozliwosci wyjechania go np. w srodkowej czesci wyscigu lub pod koniec bardziej zaraz po starcie bo wtedy moze sie tam dużo dziać. cytuj
0407mj [komentarzy: 3120] / 2011-09-10 16:00:08
@KamilF11994 pisałem że nie zdziwię się i nie jestem zdziwiony,chociaż miałem cichą nadzieję że w końcu będzie inaczej.Myślę że RB dzięki Webberowi ma dobry obraz zużycia gum i kilka niezłych taktyk na każdą okazję.Również liczę na safety car ,większość strategi dałaby w łeb. cytuj
7767ForzaFerrari [komentarzy: 1356] / 2011-09-10 15:32:12
Nawet na Monzy... No nie ma co mieć żadnych złudzeń, będzie tak do końca sezonu, jednak zdystansowanie Hamiltona na pół sekundy zasługuje na gratulacje. Ferrari się wymęczyło, ale ostatecznie start z 4 pola nie jest taki zły i kto wie, z odrobiną szczęścia może trafi się 2 lub 1 miejsce. cytuj
7937KamilF11994 [komentarzy: 2793] / 2011-09-10 15:26:52
No co tu mówić prawie 0,5s i wiemy wszystko.
O Q moge powiedziec tylko ze Fernando pojechał fantastycznie bo zabrakło b.mało do 1 linii.

Już czekam na wyścig bo mam nadzieje ze przewaga Seby nie bedzie tak potezna a tez moze byc bardzo dużo przetasowań po 1 szykanie i w tym upatruje szansy dla Lewisa. cytuj
7218naughtygirl [komentarzy: 1448] / 2011-09-10 15:17:16
Ja się nie zalamuje-a więc jutro Vettel z Lewisem będą walczyć między sobą a tam przyczajony Jenson omija dwoch sympatycznych gentelmenów i jest pierwszy :p to taki scenariusz,ktory by mnie usatysfakcjonował ale przecież może tak być :) oba Williamsy obok siebie,czyli oby nie doszlo do ''gorszących'' scen a tak to wyścig jest długi i wszystko może się wydarzyć-lecz to przecież Świątynia Ferrari a gdzie oni są... cytuj
Prev 1 - 2 Next
Strona jest zarządzana przez firmę
Sedecrem Sp. z o.o.