Wiadomości F1zone.pl

GP Monako 2012-05-27
Formuła 1 - GP Monako
Częściowe zachmurzenie

17°C

19 km/h

Ranking_up Ranking_down

Podobne:

Typuj

     
Baner_f1shop

Sutil: Cieszę się, że już po wszystkim


31.01.2012 17:07, autor: Agnieszka Koszmider, wyświetleń: 775

FIA nie będzie podejmowała żadnych dodatkowych kroków w sprawie Adriana Sutila. Niemiec może ścigać się w F1.


We wtorek były kierowca Force India usłyszał wyrok - osiemnaście miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz 200 000 euro grzywny (pieniądze Adrian ma wpłacić na konto organizacji charytatywnej) za ciężki uszczerbek na zdrowiu, którego doznał Eric Lux w kwietniu ubiegłego roku.

Przypomnijmy, iż udziałowiec ekipy Lotus został ranny w szyję pękniętym kieliszkiem do szampana. Konieczne było założenie 24 szwów. Po incydencie na szyi Luxa pozostała 9 centymetrowa blizna. Lekarz zeznał, iż uraz "był wynikiem średniej mocy szarpnięcia".

Auto Motor und Sport informuje, iż zanim doszło do feralnego zdarzenia Lux i Sutil mieli ostrą wymianę zdań.

- Czy ty wiesz, że jestem kierowcą F1? - miał powiedzieć Adrian, na co Eric odpowiedział: - A czy ty wiesz, że jestem właścicielem zespołu?

Manfred Zimmermann - manager Sutila przyznał, że zawodnik może w pełni kontynuować swoją karierę w F1, ponieważ FIA nie podejmie w tej sprawie żadnych dodatkowych kroków.

- Wyrok nie oznacza, że Adrian nie ma już przyszłości w Formule 1. FIA nie będzie wyciągała żadnych dodatkowych konsekwencji w tej sprawie. Adrian nadal ma możliwość ścigania się - powiedział.

- Jedyną pozytywną rzeczą jest to, że między mną a panem Luxem zapanowała zgoda. W końcu uścisnęliśmy sobie dłonie i jest już po wszystkim - powiedział Sutil, który planuje odpoczynek. - Być może zrobię sobie przerwę, a może nawet zajmę się czymś zupełnie odmiennym.

Podczas rozprawy Niemiec okazywał skruchę. Sędzia Christiane Thiemann przyznał, iż Adrian miał wiele szczęścia, że nie trafił do więzienia.

- Kary pozbawienia wolności dłuższe niż na jeden rok zazwyczaj nie są zawieszane - skomentował dodając, że pod uwagę brano również fakt, iż Adrian nie był wcześniej karany.

Lux podobno domagał się wielomilionowego odszkodowania oraz wydania zakazu startów w F1.

Autosport.com, Onestopstrategy.com


18 głosów, średnia: 7.5/10
Jeszcze nie zagłosowałeś.
Nakarm glodne dziecko - wejdź na strone www.Pajacyk.pl

Wasze komentarze (2)

Dodaj komentarz
zackF1 [komentarzy: 60] / 2012-02-01 09:18:48
Kryminalistę ? Bez przesady . Ciekawą informacją jest za to komentarz Sutila w sprawie jak to Hamilton nie miał czasu na przyjazd na rozprawę.-"Lewis jest tchórzem" Podobno zmienił nawet numer telefonu żeby Sutil nie mógł się dodzwonić. cytuj
Pawekf1 [komentarzy: 23] / 2012-01-31 21:28:52
"Wyrok nie oznacza, że Adrian nie ma już przyszłości w Formule 1. FIA nie będzie wyciągała żadnych dodatkowych konsekwencji w tej sprawie. Adrian nadal ma możliwość ścigania się."

No dobrze, czyli FIA nie wyciąga konsekwencji, ale kto zatrudni kierowce z wyrokiem?? Tu chodzi o wizerunek zespołu, jeśli zatrudnią "kryminalistę" to w mediach i z opinią publiczna na ich temat nie będzie kolorowo ;D cytuj
© 2012 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: