Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wywiad z Adamem Małyszem po Rajdzie Dakar

Udostępnij na Facebook
04.02.2014 16:17, autor: Mateusz Misza, wyświetleń: 3156
Adam Małysz w wywiadzie dla F1zone.pl opowiedział o zakończonym niedawno Rajdzie Dakar, planach na ten rok oraz Igrzyskach Olimpijskich w Sochi.
Mateusz Misza: Trzynaste miejsce w Rajdzie Dakar, cel został osiągnięty, jednak było sporo problemów na trasie. Jest Pan zadowolony z tego wyniku?

Adam Małysz: Ogólnie z samego wyniku jestem zadowolony, ponieważ jeśli ktoś powiedziałby mi przed rajdem, że będę trzynasty to brałbym tę pozycję w ciemno, ale po tylu przygodach i niepowodzeniach jakich doświadczyliśmy, ten wynik na pewno jest bardzo satysfakcjonujący.

MM: A co sprawiło Panu największy problem podczas tego rajdu?

AM:
Największym dla nas problemem z pewnością był fakt, że co chwilę "łapaliśmy gumę". To się zdecydowanie za często działo. Podczas całego Dakaru zmieniliśmy aż 10 opon. Porównując - w zeszłym roku zmienialiśmy je tylko dwa razy. Biorąc pod uwagę to, że mieliśmy dachowania, urwane koła, myślę, że i tak ta trzynasta pozycja to wielki sukces.

MM: Czy podczas rajdu były momenty załamania, momenty, w których najchętniej wysiadłby Pan z samochodu i wrócił do domu?

AM:
Myślę, że na samym początku były takie momenty, kiedy "wchodziliśmy" jeszcze w to tempo. Myślałem sobie wtedy "O kurczę, po co znowu tu przyjechałem, po co mi to było", ale to są takie kryzysowe chwile kiedy coś nie idzie po myśli i właśnie przez te pierwsze dni po jakiejś przerwie znów trzeba się uczyć od nowa - uczyć się samochodu, terenu, wytrzymałości, gdyż trzeba pokonać setki kilometrów w dużym upale i ekstremalnych warunkach, ale później to przechodzi i jest już tylko lepiej.

MM: Czuje Pan pewien niedosyt?

AM: Niedosyt jest zawsze, szczególnie patrząc z perspektywy tego, że przez długi czas byliśmy na dziewiątej pozycji i można było to miejsce utrzymać, ale taki jest Dakar. Ten rajd rządzi się swoimi prawami i po prostu wygrywa ten, który jest na mecie.

MM: Na dzisiejszej konferencji dowiedzieliśmy się, że na pewno wystartuje Pan w kolejnej edycji Rajdu Dakar. Jakie ma Pan jeszcze plany na ten rok?

AM:
Planujemy wystartować w siedmiu edycjach Pucharu Świata, chcemy sporo testować. To bardzo ważne, ponieważ tym samym przygotowujemy się do kolejnego Dakaru, aby później móc rywalizować z najlepszymi. Dzięki grupie Orlen możemy wziąć udział w większej ilości zawodów. Będziemy robić wszystko, aby ich nie zawieźć.

MM: Za kilka dni rozpoczynają się Igrzyska Olimpijskie w Sochi. W zeszły weekend mogliśmy zobaczyć, że nasi skoczkowie są w formie. Jak ocenia Pan szansę naszych zawodników, a szczególnie Kamila Stocha, który jest głównym pretendentem do zwycięstwa?

AM:
Tak, to prawda. Kamil jest jednym z największych faworytów, jednak trudno jest jeszcze teraz cokolwiek oceniać, kto jest w stanie wygrać czy walczyć o medale. Aktualnie jest minimum dziesięciu zawodników, którzy mają szansę stanąć na podium, jednak mogą się również znaleźć skoczkowie, którzy będą wielką niespodzianką. Ja bym się wstrzymał co do osądów i szacowań, aż się coś wydarzy.

MM: Żałuje Pan tego, że nie będzie Pan wspierał zawodników prosto z Sochi?

AM:
Oczywiście, że żałuję. Myślę, że każdy, kto był powołany, i który miałby taką szansę, żałowałby tego. Po raz pierwszy byłbym tam nie jako zawodnik, lecz jako osoba postronna. Będąc na igrzyskach, mógłbym wspierać kolegów z czego byłbym bardzo zadowolony, a tak będę musiał oglądać ich zmagania w telewizji.

MM: Dziękuję za poświęcony czas i życzę dalszych sukcesów.

AM:
Dziękuję, pozdrawiam.

Z Adamem Małyszem rozmawiał Mateusz Misza.
Fot. Mateusz Misza, F1zone.pl


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: