Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wywiad z Hołkiem przed Rajdem Polski

Udostępnij na Facebook
21.05.2014 13:56, autor: Mateusz Misza, wyświetleń: 2884
Krzysztof Hołowczyc specjalnie dla portalu F1zone.pl opowiedział o swoich planach na Rajd Polski. Nie zabrakło również pytania o Roberta Kubicę. Zapraszamy do lektury.
Mateusz Misza: Przed nami 71. edycja Rajdu Polski. W 2009 roku, kiedy Polska po raz ostatni gościła WRC zajął pan szóste miejsce. Rozumiem, że w tym roku będzie pan chciał poprawić ten wynik?

Krzysztof Hołowczyc: (śmiech) Oczywiście byłoby wspaniale, jednak jestem realistą. Startuję w WRC raz do roku, trzeba dostroić nie tyle samochód, ale samego siebie, złapać te możliwości auta, wykorzystać je. To nie będzie takie proste, aczkolwiek na pewno pojadę jak najszybciej potrafię, a dla mnie to ogromna frajda - spotkam się z kibicami, mogę się z nimi widzieć, usłyszeć "Hołek GO". To taka ogromna energia, którą zawsze czerpię. Dodam jeszcze, że po jeżdżeniu samochodem WRC wzrasta moja prędkość w Rajdach Cross-Country.

MM: Wiadomo już jakim samochodem pojedzie pan w Rajdzie Polski?

KH: Pojadę oczywiście samochodem WRC, jednak nadal nie wiemy jakiej marki będzie to samochód. Będzie to na pewno konkurencyjne auto, dzięki któremu będę mógł powalczyć o jak najlepsze miejsce.

MM: W ubiegłorocznej edycji Rajdu Polski deszcz pokrzyżował plany zarówno organizatorom jak i zawodnikom. Jeśli w tym roku również pogoda nie będzie najlepsza, wpłynie to na trudność rajdu?

KH: Będzie zupełnie inaczej. W czerwcu ziemia nie wchłania dużej ilości wody. Znacznie inaczej jest we wrześniu, kiedy ziemia jest nią nasiąknięta. Organizatorzy również przygotują inne odcinki specjalne - nie takie, które są polne i mogą spowodować jakieś zatory. Jestem pewien, że pod tym względem będzie spokojnie.

MM: Jednym z pana rywali w Rajdzie Polski będzie Robert Kubica, którego trzeba przyznać od początku sezonu prześladuje pech. Myśli pan, że Robert będzie mógł w Polsce powalczyć o miejsca w czołówce?

KH: Robert oczywiście zawsze walczy o miejsca w czołówce, choć nie zawsze kończy - taka specyfika jego stylu jak na razie. Gdy jednak popatrzymy na Rajd Argentyny, gdzie pojechał sporo wolniej biorąc pod uwagę jego czasy i możliwości, uzyskał jednak niezły wynik, więc może to jest jakaś metoda... Robert jest zawodnikiem, który sporo testuje i myślę, że na pewno będzie bardzo szybki oraz pokaże się z jak najlepszej strony. Ja również mam nadzieję, że Robert na przykład wygrałby ten rajd z czego wszyscy byśmy się cieszyli.

MM: Miesiąc temu wziął pan udział w Sealine Cross-Country zajmując ostatecznie dziesiąte miejsce. Nie był to chyba rezultat, z którego mógł pan być zadowolony?

KH: Tak naprawdę nie był to rajd, w którym walczyłem o jak najlepszy wynik, ponieważ testowałem tam nowe rozwiązania. Wbrew pozorom moja telemetria była bardzo dobra i z tego się cieszę. Miałem dobrą szybkość, wiele sprawdzonych przez nas rzeczy okazały się być całkiem niezłe. Ja tam byłem od testowania a nie od ścigania się. Co prawda rok temu wywalczyłem tam puchar, ale wtedy była zupełnie inna jazda - mięciutko, grzeczniutko, wszędzie czaiłem się i szukałem możliwości, aby zdobyć punkty. Ja już to mam zaliczone.

MM: Dziękuję bardzo za poświęcony nam czas i życzymy powodzenia na Rajdzie Polski.

KH: Dziękuję, pozdrawiam.

Wywiad przeprowadził Mateusz Misza


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: