Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Kuba Giermaziak wyruszy do GP Węgier z Pole Position.

Udostępnij na Facebook
26.07.2014 17:26, autor: , wyświetleń: 3377
Kierowca Verva Racing Team w pięknym stylu wygrał kwalifikacje na torze Hungaroring.
Od samego początku kwalifikacji widać było ze samochód Kuby spisuje się doskonale. Już po pierwszej serii mierzonych okrążeń był trzeci z niewielką strata do prowadzącego. Po korekcie ustawień nie dał już przeciwnikom żadnych szans. Kuba Giermaziak wygrał kwalifikacje z przewagą 0.186 sekundy nad swoim największym rywalem w stawce, Earlem Bamberem z Nowej Zelandii i Nickim Tiimem z Danii. Drugi polski kierowca w stawce – Robert Lukas wystartuje jutro z 15 pozycji.

„Jestem niesamowicie zadowolony! Na pierwszym przejeździe pojechałem niezłe kółko. Jednak na Hungaroringu bardzo łatwo o małe błędy, które później decydują o ostatecznej pozycji, zwłaszcza przy tak niewielkich różnicach. Po zjeździe zdecydowałem się na drobną zmianę w ustawieniach i okazała się ona strzałem w dziesiątkę. Świetnie się spisał cały zespół, który znakomicie przygotował auto. Mimo dzisiejszego wyniku nie nastawiam się na konkretną pozycję w kontekście wyścigu. Chciałbym zaliczyć spokojne zawody, najlepiej z Earlem Bamberem za plecami.” – powiedział Kuba Giermaziak po kwalifikacjach.

Polski kierowca bardzo lubi ten trudny technicznie tor. Będzie chciał powtórzyć swój sukces z 2011 roku, kiedy to po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium w prestiżowych wyścigach Porsche Supercup, i tym samym powiększyć swą przewagę w klasyfikacji generalnej. Wyścig zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż jego największy rywal w stawce, Earl Bamber wystartuje z drugiej pozycji. Kuba Giermaziak ma nad nim w klasyfikacji generalnej tylko pięciopunktową przewagę. Wyścig będzie ciekawy również ze względu na pogodę, gdyż prognozy pogody są niepewne i dopuszczają opady deszczu.
Wyścigu odbędzie się w niedzielę 27.07.2014 o godzinie 11.45. Relację na żywo będzie można zobaczyć na kanale Polsat Sport News oraz Eurosport.


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
damianek [komentarzy: 68] / 2014-07-27 13:17:43
Witam co wy śpicie zaraz godzina minie jak Kuba wygrał a wy nic co za amatorka

cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: