Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Grosjean: Koniec kariery? Nic z tych rzeczy

Udostępnij na Facebook
11.10.2014 16:30, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 4089
Kierowca Lotusa zdementował pogłoski, jakoby podpisanie kontraktu z nowym dostawcą jednostek napędowych oznaczał koniec jego przygody w F1 w barwach stajni z Enstone.
Od przyszłego roku Lotus będzie korzystał z silników Mercedesa. Zmiana jednostek napędowych może pomóc zespołowi odnotować znaczący progres w poziomie konkurencyjności, dlatego też możliwość ścigania się w barwach stajni z Enstone staje się dla kierowców opcją bardzo atrakcyjną - również dla Romaina.

„To nie jest złe miejsce, nie jest to też jeden z czterech najlepszych teamów, nie jest to team, który będzie mistrzem świata, jednak to team, który może wybudować dobry bolid i być tam, gdzie Williams jest w tegorocznym sezonie. Rok temu byli daleko w tyle, ale z nowym silnikiem i dobrym bolidem w tym roku są na czele, tak więc to samo może przytrafić się Lotusowi. Wiemy, że Mercedes ma najlepsze silniki w stawce i prawdopodobnie utrzyma przewagę w przyszłym roku. To w znaczący sposób pomoże Lotusowi” - powiedział sam zainteresowany reporterom w Soczi na temat zmiany silników. „Jestem przekonany, że team w przyszłorocznym sezonie będzie bardziej konkurencyjny. Opcja pozostania w Lotusie stała się dużo bardziej atrakcyjna.”

A co z jego karierą?

Poza silnikami zmieni się też dostawca paliwa oraz smarów – Total zastąpiony zostanie przez Petronas, dlatego też pojawiły się znaki zapytania nad dalszą karierą Grosjeana, który wspierany jest przez Total.

„Oni (Total) wiedzą jak wygląda sytuacja. Negocjacje trwają. Nasze relacje z Totalem są dużo bliższe, oni nie są tylko sponsorem. Byliśmy razem i chcemy kontynuować współpracę. Jeśli bolid nie będzie napędzany paliwem Total, to wcale nie oznacza, że firma kompletnie przestanie mnie wspierać” - skomentował sprawę Romain.


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
18281Andreas [komentarzy: 1198] / 2014-10-12 08:48:20
Powinien zostać w Lotusie lepszej pracy nie znajdzie cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: