Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Norris „potencjalną gwiazdą w przyszłości”?

Udostępnij na Facebook
04.08.2017 20:52, autor: Mikołaj Śmiłowski, wyświetleń: 863

Imponująca postawa Lando Norrisa podczas jego pierwszych testów F1 w karierze w środę na torze Hungaroring była powodem dla którego szef McLarena, Eric Boullier nazwał Brytyjczyka „potencjalną gwiazdą w przyszłości.”

Siedemnastolatek dostał pierwszą szansę jazdy w bolidzie F1 w ramach oficjalnych testów F1 zaraz po węgierskim Grand Prix. Zajął w nich drugie miejsce, zaraz po kierowcy Ferrari, Sebastanie Vettelu. Aktualny kierowca Formuły 3 nie krył zadowolenia ze swojej postawy. Przejechał 91 okrążeń i liczy, że jego występ doprowadzi do większej ilości takich szans w przyszłości.

„To było niezwykłe doświadczenie jechać bolidem McLaren-Honda 2017. Była to dla mnie fantastyczna szansa aby się czegoś nauczyć i rozwinąć jako kierowca. Przyjemnie było jeździć po torze który już znam i móc jechać znacznie szybciej niż zwykle dzięki szybkości bolidu McLarena.”

„Byłem tu, na Hungaroringu cały weekend, przez co miałem okazję oglądać pracę zespołu z bliska. Udało mi się zebrać kilka informacji na temat bolidu od Stoffela który był za kółkiem w ten weekend. Przejechałem wiele okrążeń i niezwykle się przy tym bawiłem. Pragnę podziękować zespołowi za tę szansę. Mam nadzieję, że była to pierwsza z wielu!”

Boullier powiedział kilka dobrych słów na temat jazdy Norrisa w MCL32, wyjaśniając wpływ jaki młodzieniec będzie miał na zainteresowaniach zespołu w najbliższym czasie. 

„Lando zaimponował nam swoją dojrzałością, profesjonalizmem i szybkością oraz tym jak szybko zrozumiał pracę naszego bolidu podczas pierwszego występu w F1. Informacje jakie dostarczył naszym inżynierom są dla nas bardzo wartościowe, a on sam jest kandydatem na naszego kierowcę testowego – lub nawet potencjalną gwiazdę w przyszłości."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: