Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Artur Janosz na podium w Japonii

Udostępnij na Facebook
20.08.2017 13:46, autor: Informacja Prasowa , wyświetleń: 292

Artur Janosz ukończył pierwszy wyścig czwartej rundy Lamborghini Super Trofeo Asia na podium. Na japońskim torze Fuji Speedway ekipa jedynego Polaka w stawce finiszowała na trzecim miejscu.

Startujący w duecie z Brytyjczykiem Tobym Sowerym we włoskim zespole Orange 1 Team Lazarus, Janosz nie miał łatwego zadania, walcząc nie tylko z rywalami, ale także z nietrafionymi ustawieniami samochodu.

Mimo wszystko 23-latek był w stanie przebić się na trzecie miejsce, sięgając po szóste podium w tym sezonie i pozostając jednym z faworytów w walce o mistrzowski tytuł z liderem klasyfikacji generalnej.

W niedzielę rano, o godzinie 3:30 polskiego czasu, kierowcy wystartują w drugim wyścigu, do którego Janosz ruszy z trzeciego pola. Bezpośrednia relacja w internecie, na stronie https://squadracorse.lamborghini.com/live-streaming

„Mogliśmy dziś walczyć o więcej niż podium, ale niestety nie trafiliśmy z ustawieniami – mówi Artur Janosz. - Przed wyścigiem lekko kropiło, a pogoda była niepewna, dlatego wprowadziliśmy zmiany, które miały pomóc przy niskiej przyczepności. Po starcie wyszło jednak słońce, a temperatura wzrosła. Po kilku okrążeniach samochód stał się mocno nadsterowny. Gdy zmieniłem Toby'ego od razu miałem ten sam problem, który najbardziej dawał się we znaki w trzecim sektorze, w zakrętach pokonywanych ze średnimi prędkościami. To właśnie tam traciliśmy najwięcej. Mimo wszystko przebiliśmy się na trzecie miejsce, co nie było łatwe. Czujemy lekki niedosyt, ale najważniejsze, że znów jesteśmy na podium i zgarniamy cenne punkty. W drugiej czasówce wykręciłem dziś rano trzeci czas, dlatego jutro ruszę z trzeciej pozycji. Liczę na dobry wynik i ciekawą walkę.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: