Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Vandoorne nie jest w stanie wskazać żadnych pozytywów w występie na Monzie

Udostępnij na Facebook
05.09.2017 07:51, autor: Mikołaj Śmiłowski, wyświetleń: 785

Mimo, że otarł się w pewnym momencie o punktowane miejsce, Belg był zmuszony przedwcześnie zakończyć swój wyścig na Monzie z powodu awarii silnika.

Vandoorne przewodził „szarży” zespołu McLarena w kwalifikacjach. Jego wynik przerósł wszelkie oczekiwania. Nie dość, że wszedł do Q3, to dzięki karom dla kierowców Red Bulla znalazł się na ósmej pozycji.

Jednak wszystko wróciło można rzec do „normalności”, kiedy to z powodu wymiany silnika jego pozycja na starcie spadła na szary koniec. Tylko dobra strategia mogła mu zapewnić finisz na punktowanej pozycji.

Belg zaczął zwalniać podczas trzydziestego okrążenia wyścigu na zakręcie Ascari. Zakomunikował swoim inżynierom, iż napotkał spadek mocy. Dostał komendę, aby zjechać do boksu.

„Jedyne co wiedzieliśmy podczas mojego ostatniego okrążenia to fakt, że tracę moc. Potem okazało się, że mamy ten sam problem co poprzedniego dnia. Najdziwniejsze jest to, że na wyścig miałem zamontowany całkowicie nowy silnik” powiedział Vandoorne.

„Oczywiście niezwykle frustrujące jest napotkać kolejne problemy z silnikiem, szczególnie kiedy wyścig układa się po twojej myśli. Być może w Singapurze będzie inaczej. Nie jestem w stanie wskazać żadnych pozytywów w moim występie na Monzy.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: