Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Szkopek i Pazera w finale Alpe Adria w Chorwacji

Udostępnij na Facebook
08.09.2017 13:03, autor: Informacja Prasowa , wyświetleń: 392

Paweł Szkopek i ekipa Pazera Racing wystartują w najbliższy weekend w ostatniej rundzie europejskiej serii Alpe Adria walcząc o tytuł wicemistrzów klasy Superbike. Szansę na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii Superstock 600 ma z kolei zaledwie 20-letni Patryk Pazera.

Po ośmiu z dziesięciu wyścigów Alpe Adria Szkopek, który pod koniec sierpnia przypieczętował w Poznaniu jedenasty tytuł motocyklowego mistrza Polski, w tabeli europejskiej serii zajmuje wysokie, trzecie miejsce.

Dzięki trzem podiom, w tym jednym zwycięstwie, startujący Yamahą R1 zawodnik ekipy Pazera Racing do wicelidera traci zaledwie cztery oczka, a do lidera 39 punktów na 55 możliwych jeszcze do zdobycia.

Teoretycznie więc w Chorwacji Szkopek może jeszcze i sięgnąć po mistrzostwo, ale by tak się stało lider tabeli, Czech Michał Filla, musiałby na torze w Grobniku zaliczyć wyjątkowo pechowe wyścigi.

„Zdaję sobie sprawę, że moje szanse na mistrzostwo Alpe Adria są tylko i wyłącznie matematyczne, dlatego kompletnie nie myślę o klasyfikacji generalnej – mówi Paweł Szkopek. - Przyjechałem do Chorwacji wygrać oba wyścigi i na tym się skupiam. Ten weekend będzie także dla mnie dobrym treningiem i rozgrzewką przed startem w mistrzostwach świata FIM EWC w 24-godzinnym wyścigu Bol d'Or. Grobnik to dość stary i nierówny tor, ale zawsze byłem tutaj szybki. Co więcej, to także obiekt na którym świetnie spisują się opony Dunlop, więc jestem przekonany, że będziemy razem z zespołem dysponowali bardzo konkurencyjnym pakietem i powalczymy w czołówce.”

Szkopek nie będzie jednak w ten weekend jedynym reprezentantem warszawskiego teamu. Do Chorwacji pojechał również zaledwie 20-letni Patryk Pazera, świeżo upieczony wicemistrz Polski klasy Superstock 600. Startujący nową Yamahą R6 „Pazzi” ma w Grobniku szansę na awans z siódmego na czwarte miejsce w generalce. Patryk będzie także bronił drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej juniorów.

„Grobnik to dla mnie zupełnie nowy tor, który nie należy także do łatwych z uwagi na nierówną nawierzchnię i specyficzną charakterystykę, ale jestem gotowy do walki – dodaje Patryk Pazera. - Po niedawnym zwycięstwie w ostatniej rundzie mistrzostw Polski w Poznaniu jestem w dobrej formie i w Chorwacji także chcę powalczyć o dobry wynik. Chciałbym awansować na czwarte miejsce w generalce i utrzymać drugą pozycję w klasyfikacji juniorów, ale nie zamierzam kalkulować i w obu wyścigach po prostu dam z siebie wszystko. To dla nas już ostatni start w tym roku, dlatego razem z całym zespołem chcemy zakończyć sezon mocnym akcentem.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: