Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Ferrari trzykrotnie próbowało pozyskać Neweya

Udostępnij na Facebook
09.01.2018 19:44, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 1045

Brytyjski inżynier przyznał, że trzy razy otrzymywał propozycje od zespołu z Maranello – i trzy razy je odrzucił.

Legendarny inżynier skonstruował w ciągu swojej kariery zwycięskie bolidy dla Williamsa, McLarena oraz Red Bulla. Kilkukrotnie do zmiany barw namawiało go Ferrari. Adrian Newey opowiedział w wywiadzie dla Sky Sports o ofertach, jakie otrzymał od włoskiej ekipy.

Pierwsza z nich pojawiła się w czasach, gdy inżynier był zaangażowany w prace za oceanem, w połowie lat 80.

,,Trzy razy było blisko. Najpierw w IndyCar, gdy Ferrari chciało skonstruować bolid tej serii, otrzymałem propozycję dołączenia do nich jako szef całego projektu. Nie czułem jednak, by to było właściwe, i odmówiłem.”

Kolejna propozycja ze strony Ferrari pojawiła się w latach 90., gdy Newey konstruował zwycięskie samochody dla Williamsa w F1.

,,Następnie, bardziej na poważnie, Jean Todt zaoferował mi objęcie stanowiska dyrektora technicznego w 1996 roku. W tamtej chwili miałem możliwość zostania w Williamsie, przyłączenia się do McLarena lub Ferrari. Długo się nad tym zastanawiałem, ale miałem wtedy młodą rodzinę i chciałem zostać w Wielkiej Brytanii.”

Trzecia z ofert pojawiła się na stole w 2014 roku, gdy po rewolucji silnikowej napędzany jednostkami Renault Red Bull stracił pozycję dominatora.

,,Było oczywiste, że Renault znajdowało się daleko za Mercedesem i w pewnej odległości od Ferrari. Nie wydawali się skłonni inwestować, by zażegnać problem, co było przygnębiające. Byłem w nieco skomplikowanej sytuacji. Nie chciałem odchodzić z Red Bulla bo czułem się tam jak w domu, byłem też od początku mocno zaangażowany, wraz z Christianem Hornerem, w podniesienie zespołu z prochów Jaguara do miejsca, w którym znajduje się teraz. Nie chciałem opuszczać ekipy, ale nie chciałem też znaleźć się w położeniu, w którym mielibyśmy związane ręce. To była ciężka decyzja. Ferrari pojawiło się z niezwykłą ofertą, bardzo atrakcyjną, i dało mi to wiele nieprzespanych nocy. Ostatecznie jednak czułbym się źle, gdybym odszedł z Red Bulla.”


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: