Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wyniki miały wpływ na zakontraktowanie Sirotkina?

Udostępnij na Facebook
11.01.2018 12:07, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 1611

Andrew Benson, dziennikarz, twierdzi, że pieniądze nie odegrały tu kluczowej roli. 

"Zespół przekazał mi, że wyniki na torze były głównym powodem podpisania umowy z Sirotkinem" - powiedział Andrew Benson odnosząc się do Williamsa. "Testy w Abu Dhabi miały kluczowe znaczenie."

"Otrzymałem również informacje, że sam Robert powiedział szefostwu, że miał problem z zaadoptowaniem się do nowych opon dostarczanych przez Pirelli. Williams zdecydował, że w ich sytuacji nie ma miejsca na ryzyko."

Benson stwierdził, że "po porażce z Williamsem prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy powrotu Roberta do F1." A co z kwestią wsparcia finansowego?

"Robert był w stanie zapewnić około 8 milionów euro, ale Sirotkin co najmniej podwoił tę kwotę" - powiedział brytyjski dziennikarz. "Ale w rzeczywistości pieniądze to tylko bonus od kierowcy. Gdyby Kubica był dwa razy szybszy od Sirotkina, to znalazłby się w bolidzie w tegorocznym sezonie. Ludzie zapomnieli, że Renault przestało współpracować z Robertem dokładnie z tego samego powodu co Williams teraz. To ciężkie, ale takie są fakty."

"Najwyraźniej nie była to łatwa decyzja Williamsa. Teraz są krytykowani przez cały świat. Niektórzy twierdzą, że skład Stroll-Sirotkin jest najgorszym składem Williamsa w jego historii. Czy mają rację? Czas pokaże. Przy podejmowaniu decyzji w F1 nie ma miejsca na sentymentalizm."


Wasze komentarze (2) Dodaj komentarz
~set / 2018-01-11 16:48:28
Jeżeli rzeczywiście Kubica nie został wybrany to trudno, ich sprawa. Nie wiem jaki interes ma w tym Benson, aby powielać te kłamstwa. Osobiście nie zgadzam się z takim twierdzeniem i nie zamierzam tego argumentować. Williams ma kłopot, aby obronić swoją złą decyzję. Proszę tylko o potraktowanie nas, kibiców, poważnie, a dyrdymały jakoby SS był szybszy od Kubicy niech zachowają dla siebie. cytuj
~gość / 2018-01-11 12:52:51
Who is Benson ? try to read this Mark Hughes
and this Sabatini
all about dirty games and realistic analisis in Abu. with all respect but interview with Benson was B...Hit !!! i mały szacunek realny należy się dla Roberta a nie pisanie że Sirotkin był szybszy .... dramat dramat
https://www.motorsportmagazine.com/opini...


http://auto.sabbatini.news/kubica-la-fav...

cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: