Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Isola: Wierzę, że Robert Kubica to wciąż bardzo dobry kierowca, ale...

Udostępnij na Facebook
12.01.2018 10:00, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 1252

Robertowi Kubicy po prostu potrzeba więcej czasu na dostosowanie się do wymogów nowej F1. 

Trudności Roberta Kubicy z najnowszą specyfikacją opon zmartwiły zarząd Williamsa, który nie chciał podejmować zbędnego ryzyka. Dlatego postawiono na Sirotkina. 

Mario Isola z Pirelli pochwalił jednak Kubicę i jego umiejętności. Stwierdził, że 32-letni zawodnik po prostu potrzebuje więcej kilometrów.

"Uważam, że Robert jest profesjonalnym zawodnikiem z ogromnym doświadczeniem, nawet jeśli nie jeździł bolidem F1 przez dłuższy czas" - powiedział w wywiadzie dla Racer. "Ma wyczucie. Pytałem go o opinię na temat opon i miał precyzyjne spostrzeżenia, pomysły na osiągi, degradację, jak jeździć itd."

Mario stwierdził też, że prawdopodobnie spodziewano się nieco za dużo po kierowcy, który pozostawał tak długo nieaktywny i nagle musiał zaadoptować się do nieznanych mu cech.

"To oczywiste, że jeśli weźmiemy kierowcę, który nie jeździł bolidem przez sześć czy siedem lat i wsadzimy go do nowego bolidu, będzie mu się jeździło zupełnie inaczej. Bolid znacząco się różni od tego, w którym siedział po raz ostatni - ze względu na docisk, na opony, na wszystko. Ale jeździł z nami w 2011 roku na testach w Walencji, więc nieprawdą jest, że nie jeździł nigdy na naszych oponach, co więcej był w stanie się szybko przystosować."

"Ale nie możecie oczekiwać, że kierowca w takiej sytuacji po prostu wskoczy do bolidu i nagle będzie szybszy od zawodnika, który zaangażowany był w mnóstwo testów czy brał udział w wyścigach. Dajmy mu czas na zaadoptowanie się, a pokaże nam swój pełny potencjał. Wierzę, że to wciąż bardzo dobry kierowca."


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~Karum / 2018-01-13 09:59:52
Tak, tak. Wszyscy chwalicie Roberta, ale nie wierzycie w jego możliwości. Fałsz i obłuda. Daliście szanse, nadzieje kibicom na powrót Roberta, a teraz wypychacie tyłki na nas kibiców. Rządzi wami kasa putina i nic więcej. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: