Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Formuła 1 oficjalnie likwiduje grid girls

Udostępnij na Facebook
31.01.2018 23:26, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 774

Szefostwo F1 ostatecznie zdecydowało się na zrezygnowanie z dziewczyn na torze.

Jakiś czas temu spekulowano o możliwej likwidacji grid girls, czyli swego rodzaju hostess na torze. Tradycji tej zarzuca się seksizm.

Plotki zostały rozwiane przez Murraya Barnetta, szefa marketingu w Liberty Media. Zapewniał on, że dziewczyny nie tylko pozostaną, ale ,,ich rola będzie rozbudowana”.

Jak się okazuje, w życie wejdzie jednak pierwsza z wersji. Oprócz F1, grid girls znikną także z serii towarzyszących – Formuły 2 oraz GP3. Zmiany zostaną wprowadzone już od pierwszego wyścigu nowego sezonu.

,,W ciągu ostatniego roku przyglądaliśmy się tym obszarom, które, w naszym odczuciu, wymagają zmian, by lepiej zgrywać się z naszą wizją sportu. Praktyka grid girls była tradycją F1 przez lata, ale czujemy, że ten zwyczaj nie współgra z wartościami naszej marki oraz stoi w sprzeczności do norm współczesnego świata. Ta praktyka nie jest przydatna fanom F1” – powiedział Sean Bratches, dyrektor F1 do spraw komercyjnych.

W tej głośnej sprawie większość osób jest zgodna. Zarówno fani, jak i osoby pracujące w F1 - w tym kierowcy - nie widzą powodu dla wprowadzania takiej zmiany. Wielu z nich głośno krytykowało ten pomysł.

Podana na oficjalnej stronie F1 wiadomość nie zawiera żadnej informacji, kto i w jakiej formie może zastąpić grid girls. Przypomnijmy, że trzy lata temu podczas GP Monako na prostej startowej numery kierowców były trzymane przez panów…


Wasze komentarze (8) Dodaj komentarz
7219grzeczny [komentarzy: 1388] / 2018-02-05 14:24:43
Błąd.
F1 ma być sprawnie zarządzana, dawać radość z oglądania zmagań na torze, a nie robienie rewolucji w obszarach, które nic nie wnoszą, a tylko mają się wpisać w jakieś durne zmiany wpisujące się w światopoglądy łamiące kręgosłupy starym zwyczajom.
Od tego momentu widok asfaltu i reklam na barierach ma uleczyć moje skołatane nerwy... jakie to urocze!

Pozdr. cytuj
~gość / 2018-02-01 20:41:14
~gość: [...] Będąc fanką F1 jestem zadowolona z likwidacji dziewczyn na torze. Dla mnie sprowadzanie kobiet do roli miłych dla oka maskotek, było zawsze uwłaczające. A panom, którym to nie przeszkadzało, oznaczało tylko jedno - małe móżdżki i/lub przedmiotowe traktowanie kobiet.

Ty tak na poważnie czy jakiś troll ? Szkoda słów ... Brawo Liberty, najpierw Halo, później to nowe "logo" teraz to... szpećcie F1 dalej. cytuj
~gość / 2018-02-01 14:46:59
KWT: "Nie chcę uprzedmiotawiać roli kobiet, bo równie dobrze można by na gridzie postawić mężczyznę (Monaco parę lat temu), ale Sama powiedz, jakoś dziwnie by takie coś wyglądało."


Faceci jakoś dziwnie? dlaczego? Myślisz, że kobiety nie oglądają F1? Przecież oglądają. I jakoś nie dopominają się o facetów z gołymi klatami i skąpymi majtasami.



cytuj
~gość II / 2018-02-01 13:42:00
Już dawno, tego czegoś nie powinno być...Całe szczęście poszli po rozum do głowy. Lepiej późno niż wcale. cytuj
18334KWT [komentarzy: 1384] / 2018-02-01 09:29:10
"Dla mnie sprowadzanie kobiet do roli miłych dla oka maskotek, było zawsze uwłaczające."

Nikt tych Pań nie sprowadza do takiej roli.
Prosty przykład - pokazy mody. Tam to dopiero seksizm pełną parą.
Grid Girls są w większości modelkami z agencji reklamowych. Są schludnie ubrane, nie świecą tyłkami i czym się tam jeszcze da, na lewo i prawo.

To taki jakby pokaz mody, tylko bez tych dziwacznych strojów i ze sportem w tle. To ich praca i w wielu dyscyplinach sportowych hostessy są nieodłącznym elementem estetycznym imprezy.

Nie chcę uprzedmiotawiać roli kobiet, bo równie dobrze można by na gridzie postawić mężczyznę (Monaco parę lat temu), ale Sama powiedz, jakoś dziwnie by takie coś wyglądało. cytuj
~gość / 2018-02-01 08:31:46
~gość: [...] Będąc fanką F1 jestem zadowolona z likwidacji dziewczyn na torze. Dla mnie sprowadzanie kobiet do roli miłych dla oka maskotek, było zawsze uwłaczające. A panom, którym to nie przeszkadzało, oznaczało tylko jedno - małe móżdżki i/lub przedmiotowe traktowanie kobiet.

Hahaha,sorry ale nikt nie stoi nad tymi dziewczynami z pistoletem przystawionym do głowy. Jedną chcą być szanowane za wiedzę, umiejętności a inne chcą dawać du*y za luksusy. "A panom, którym to nie przeszkadzało, oznaczało tylko jedno - małe móżdżki i/lub przedmiotowe traktowanie kobiet." Coś czuję, że SJW powoli trafia do Polski.... cytuj
~gość / 2018-02-01 08:00:53
KWT: Mam takie wrażenie, że Liberty Media nie dba o to czego chcą kibice i fani wyścigów. Zmiany i owszem są potrzebne, ale takie drastyczne odcinanie się od "dawnej" F1 i wpieranie na siłę Nam - kibicom - jedyną i słuszną rację. Niestety taki lekki strzał w stopę (kolejny). Ciekawe co o tym sądzą nasze Panie użytkowniczki?

Będąc fanką F1 jestem zadowolona z likwidacji dziewczyn na torze. Dla mnie sprowadzanie kobiet do roli miłych dla oka maskotek, było zawsze uwłaczające. A panom, którym to nie przeszkadzało, oznaczało tylko jedno - małe móżdżki i/lub przedmiotowe traktowanie kobiet. cytuj
18334KWT [komentarzy: 1384] / 2018-01-31 23:46:48
Mam takie wrażenie, że Liberty Media nie dba o to czego chcą kibice i fani wyścigów. Zmiany i owszem są potrzebne, ale takie drastyczne odcinanie się od "dawnej" F1 i wpieranie na siłę Nam - kibicom - jedyną i słuszną rację.
Niestety taki lekki strzał w stopę (kolejny).

Ciekawe co o tym sądzą nasze Panie użytkowniczki? cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.