Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Kubica wystąpi w pełnym sezonie WEC?

Udostępnij na Facebook
18.02.2018 14:25, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 851

Polak weźmie udział w testach samochodem LMP1 zespołu Manor. Jeśli pokaze się z dobrej strony, może otrzymać szansę na starty w całym sezonie.

Robert Kubica otrzymał posadę kierowcy rezerwowego w ekipie Williamsa. Jak sie okazuje, być może samochód zespołu F1 nie będzie jedynym, jakim przyjdzie jeździć Polakowi. Według doniesień Autosportu, kierowca otrzymał od zespołu Manor Motosport ofertę pojechania w zaczynających się w poniedziałek trzydniowych testach WEC na torze w Aragonii.

Manor będzie w nadchodzącym sezonie rywalizować w klasie LMP1 dwoma samochodami Ginetta G60-LT-P1. Póki co zapewnione miejsca w ekipie mają Oliver Rowland oraz Charlie Robertson. Zdaniem Autosportu, jeśli Polak dobrze się zaprezentuje, może otrzymać kontrakt na posadę kierowcy etatowego.

W WEC rywalizować będzie Fernando Alonso. Ze względu na Hiszpana podjęto kontrowersyjną decyzję o zmianie daty rozgrywania wyścigu na Fuji, stąd rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata nie kolidują z wyścigami F1.

Dla Polaka ewentualny angaż w WEC byłby drogą do powrotu do regularnej rywalizacji. Przypomnijmy, że nadchodzący rok będzie w Długodystanowych Mistrzostwach Świata przejściowym ,,supersezonem", który rozciągnie się do wiosny 2019 roku. Dla Manora będzie pierwszym w najwyższej klasie serii. Ekipa pojawi się pod banerem CEFC TRSM Racing.

To już drugie podejście Polaka do startów w WEC - rok temu Kubica był bliski pojechania w pełnym sezonie w barwach ByKolles Racing. Po pierwszych testach zrezygnował jednak z programu.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: