Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Lowe spodziewa się ,,rewelacyjnego sezonu" Strolla

Udostępnij na Facebook
24.02.2018 14:03, autor: Aleksandra Safin, wyświetleń: 618

Paddy Lowe jest pełen optymizmu odnośnie drugiego sezonu w karierze najmłodszego kierowcy w stawce.

Lance Stroll zadebiutował w minionym roku w F1 w barwach Williamsa. W pierwszym roku startów zdołał zapisać się w historii jako najmłodszy kierowca, który stanął na podium oraz wystartował z pierwszej linii. W osiągnięciu tych wstępnych sukcesów Kandyjczykowi pomogły jednak różne czynniki zewnętrzne, a jego forma na przestrzeni sezonu charakteryzowała się dużą chwiejnością. W ogólnym rozrachunku Stroll nie zachwyca, nadal ,,ciesząc się" łatką pay-drivera.

Dyrektor techniczny Williamsa, Paddy Lowe wypowiedział się odnośnie oczekiwań względem zawodnika. Stroll będzie partnerował w nadchodzącym sezonie debiutującemu Siergiejowi Sirotkinowi, co czyni go bardziej doświadczonym z kierowców zespołu.

,,Drugi sezon Lance'a będzie zupełnie inny. Przybył do F1 w bardzo młodym wieku, mając zalediwe 18 lat. Musiał dostosować się do nowego środowiska, stawić czoła nowym wyzwaniom i przyswoić ogromną ilość informacji potrzebnych do funkcjonowania w tak intensywnym środowisku, jak Formuła 1. Sądzę, że w swoim drugim sezonie pokaże się ze znacznie lepszej strony. Jest o rok starszy, a w jego wieku rok stanowi ogromną różnicę. Mamy nadzieję, że będzie mieć fantatsyczny drugi sezon, który pomoże mu w zbudowaniu zawrotnej kariery w F1." - zapowiedział Lowe na łamach ESPN.

Brytyjczyk uznał, że w pierwszym podejściu ludzie oczekiwali od Strolla zbyt wiele, zapominając o jego wieku. Zdaniem Lowe'a, obok statystycznych osiągnięć Stroll posiada pewną charakterystyczną umiejętność, która budzi jego podziw.

,,Moją ulubioną rzeczą o której mało się mówi są jego dokonania na pierwszym okrążeniu. W ciągu całego roku miałem poczucie, że jest bardzo mocny w tym aspekcie. Byłem bardzo zadowolony, gdy zobaczyłem dane potwierdzające, że Lance najwięcej wyprzedzeń notuje na pierwszym kółku. To rewelacyjna statystyka jeśli wziąć pod uwagę, ilu kierowców zdobywa wysokie pozycje startowe, a potem niszczy wszystko w pierwszym zakręcie przez głupie incydenty."


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: