Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Newey zostaje w Red Bullu

Udostępnij na Facebook
12.03.2018 09:15, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1100

Adrian Newey zostaje w Red Bull mimo, że zespół mianował nowego dyrektora technicznego.

Francuski L'Equipe poinformował, że Francuz  Pierre Waché został mianowany szefem technicznym Red Bulla.

Adrian Newey, jeden z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy projektantów F1, obejmie stanowisko głównego technologa.

Wache, który miał już znaczącą rolę techniczną w zespole [pełnił funkcję głównego inżyniera do spraw osiągów], potwierdził: "Adrian zawsze koncentrował się bardziej na aerodynamice, a ja staram się przekazać moc na drogę".

Dodał, że rozumie, iż rola dyrektora technicznego jest bardzo ważna.

"Rozumiem co oznacza to stanowisko, i ryzyko z nim związane nie przeraża mnie. Rozumiem, że oczekiwane są wyniki i chcę pokazać, że mogę je dać".

Nie ma wątpliwości, że Newey był mniej zachwycony i skoncentrowany na pracy w erze "jednostek napędowych". I chociaż uczestniczył w testach w Barcelonie, niechętnie mówił o przyszłości, w tym planach Liberty Media dotyczących limitu budżetowego.

"Mercedes jest lepszy pod każdym względem w tej formule silnika" - powiedział Newey dla Auto Motor und Sport - "Moc, zużycie, właściwości jezdne, odzysk energii.  Nie można tego zastąpić lepszym samochodem".

Brytyjczyk odniósł się również do planów budżetowych Liberty: "To socjalizm. Ale socjalizm w prawdziwym życiu działa tylko teoretycznie. Błędy Liberty Media nie zostaną szybko naprawione".

Newey uważa, że lepszym podejściem byłoby zakazanie tuneli aerodynamicznych i ograniczanie symulacji CFD co oznaczałoby, że zespoły potrzebują mniej ludzi i mniejszych budżetów.

Zdaniem Newey'a ​​starsze i głośniejsze silniki V8, oraz V10 z przeszłości były w rzeczywistości bardziej "zielone" niż dzisiejsze hybrydy.

"Dwadzieścia lat temu McLaren ważył 580 kg, z 45 kilogramami balastu na pokładzie, dzisiaj mamy 733 kg przy praktycznie zerowym obciążeniu".

"Moglibyśmy zaoszczędzić dużo paliwa, gdybyśmy nie byli tak ciężcy, ale to byłoby możliwe tylko z innymi silnikami" - powiedział Newey.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: