Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Vettel nie martwi się o wyniki zimowych testów

Udostępnij na Facebook
14.03.2018 09:05, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1058

Sebastian Vettel mówi, że w stu procentach wierzy w Ferrari.

Po zimowych testach panuje powszechna zgoda, że ​​Ferrari może być słabsze pod względem tempa nie tylko od Mercedesa , ale także od Red Bulla.

Ale Sebastian Vettel uważa, że testy mogą być zwodnicze i nieoddające w pełni rzeczywistej pozycji zespołu.  Rzeczywiście, kiedy Niemiec wykonał rekordowe okrążenie w ostatnich dniach testowych w Barcelonie, kierowca Mercedesa - Lewis Hamilton - nie był chyba pewien, co o tym myśleć.

"Nie testowaliśmy z małą ilością paliwa ani nie założyliśmy najmiększych opon, więc dowiemy się dopiero w sobotę w Melbourne" - powiedział Hamilton.

Valtteri Bottas zgadza się z Hamiltonem, że panujący mistrzowie świata nie odczuwają potrzeby, by naciskać na każdą tysięczną podczas testów.

Tydzień przed przybyciem cyrku F1 do Melbourne, Vettel się nie martwi o formę zespołu.

"Zaczynamy od dobrej bazy w postaci naszego samochodu" - powiedział - "Teraz musimy pracować nad rozwojem, aby dalej odkrywać i ulepszać jego potencjał".

Choć może to brzmieć jak przyznanie się do słabej formy Ferrari, Vettel powiedział, że symulacjom przeprowadzonym przez Mercedesa i Red Bull nie można ufać.

"Mam dużo zaufania do naszego zespołu, wiem, jak sprawni i zaangażowani są ludzie w Maranello" - powiedział -  "Nie mieliśmy żadnych poważniejszych problemów z samochodem i dobrze się nim kierowało, podczas gdy nasi konkurenci używali jednego rodzaju opon do symulacji wyścigu - To o czymś świadczy".

"To jest coś, czego nie można nadrobić podczas Grand Prix. Brak pewności odnośnie bezawaryjności auta na długich dystansach ma wpływ na strategie i ostatecznie na wynik" - dodał Vettel.

"Nie mogę się doczekać, aż znajdę się w Australii, ponieważ kiedy już tam będziemy, wszyscy będziemy jeździć i ścigać się w tych samych warunkach".

Vettel powiedział w wywiadzie dla Sport Bild: "Możemy budować nasza siłę tak jak w zeszłym sezonie i wiemy jakie śruby należy dokręcić, aby stawać się lepszym. Ale ważne jest, aby nasz samochód był niezawodny i konkurencyjny od pierwszego wyścigu".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: