Wiadomości F1zone.pl

GP Monako 2012-05-27
Formuła 1 - GP Monako
Częściowe zachmurzenie

16°C

10 km/h

Ranking_up Ranking_down

Podobne:

Typuj

     
Baner_f1shop

Zniecierpliwiony Heikki


14.12.2009 09:19, autor: Dawid Prokopowicz, wyświetleń: 629


Fińskie media już wczoraj podały, że Heikki Kovalainen związał się z zespołem Tony'ego Fernandesa i wraz z Jarno Trullim stanowi będzie o sile odrodzonego po 16 latach Lotusa. Fin zaznaczył dziś, że ma nadzieję na jak najszybsze podjęcie owocnej współpracy z członkami nowej ekipy.


Dla Kovalainena będzie to czwarty kolejny sezon w F1, a zarazem pierwszy jako reprezentant (prawie) "debiutującego" zespołu. Kierowca z Suomussalmi stwierdził podczas dzisiejszej konferencji w Kuala Lumpur, że wraz z Lotusem rozpoczyna się nowy etap w jego karierze wyścigowej.

Heikki Kovalainen, kierowca Lotus F1 Racing:
"To fantastyczna sprawa, że dołączam do ekipy Lotusa F1 Racing, z którą czeka mnie tyle wyzwań. Gościłem niedawno w naszej fabryce w Norfolk i byłem pod wielkim wrażeniem zaawansowanych prac zespołu, wykonanych w takich krótkim odstępie czasu - od września - oraz pełnego determinacji podejścia do wyznaczonych przez Tony'ego, ambitnych planów. Od samego początku wiedziałem, że będzie to fantastyczna możliwość na udzielenie zespołowi wsparcia w realizacji ich celów. "

"Uważam, że sięgnięcie po dwóch doświadczonych kierowców, Jarno i mnie, wskazuje, jak zmotywowany jest zespół, aby podjąć rywalizację na odpowiednim poziome konkurencyjności. Nasz duet wysyła mocny komunikat (ostrzegawczy) w stronę naszych rywali."

"Cieszę się, że zostałem częścią tego zespołu nie tylko dlatego, że marka Lotusa, jedna z największych ikon w świecie motorsportu, powraca (do F1), ale również przez wzgląd na wsparcie samej Malezji, kraju, w którym zakochałem się od pierwszego wyścigu w 2007. Już nie mogę doczekać się, gdy rozpocznę współpracę z Tony'm, Mike'em, a zespół wspólnie realizował będzie wytyczony plan. Chciałbym już móc zobaczyć, jak przyjmą nas kibice Formuły 1, jako że ponownie wprowadzamy markę Lotusa do grona uczestników."


13 głosów, średnia: 5.15/10
Jeszcze nie zagłosowałeś.
Nakarm glodne dziecko - wejdź na strone www.Pajacyk.pl

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz
© 2012 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: