Wiadomości F1zone.pl

GP Monako 2012-05-27
Formuła 1 - GP Monako
Częściowe zachmurzenie

16°C

10 km/h

Ranking_up Ranking_down

Typuj

     
Baner_f1shop

Piquet jr wybrał NASCAR


12.01.2010 15:39, autor: Dawid Prokopowicz, wyświetleń: 815


Nelson Piquet junior rozwiał wszelkie wątpliwości - kibicom Formuły Jeden nie będzie dane oglądać Brazylijczyka na torach Jedynki w 2010. Kierowca wybrał NASCAR.


25-letni Brazylijczyk postanowił poinformować kibiców F1 i NASCAR o decyzji w związku z kontynuacją bogatej - a przede wszystkim 'ciekawej' - kariery wyścigowej. W liście adresowanym do 'wszystkich' czytamy:

"Chciałem powiedzieć wam, co będę robił w przyszłym roku (2010). Nie zawsze byłem w stanie informować was, moich fanów, jako pierwszych, ale jestem szczęśliwy, ze mogę zrobić to teraz."

"Przez ostanie miesiące ostrożnie rozważałem opcje na ten rok. Musiałem na coś się zdecydować, choć nie było to łatwe. Odnoszenie sukcesów w F1 zawsze stanowiło mój cel, ale zdążyłem już doświadczyć, że samo szczęście jest tak samo ważne jak ambicja i po moich 18 miesiącach w F1 - gdzie nie wszystko poszło, tak jak sobie to zaplanowałem - podjąłem decyzję o wyborze czegoś innego i wybrałem: kierunek Ameryka."

"NASCAR to ogromne wyzwanie. Będę was informował o kolejnych szczegółach programu (....) Chciałbym skorzystać z okazji i podziękować każdemu z osobna za wsparcie udzielone mi dotychczas w Europie, zwłaszcza mojemu zespołowi z GP2 i ekipie z Renault - brakuje mi was! Nadal będę się ścigał w Europie, gdyż moje życie wypełniają ambicje - jedną z nich jest zwycięstwo w 24-godzinnym Le Mans." (Nelson Piquet jr)


13 głosów, średnia: 5.15/10
Jeszcze nie zagłosowałeś.
Nakarm glodne dziecko - wejdź na strone www.Pajacyk.pl

Wasze komentarze (10)

Dodaj komentarz
~gość / 2010-01-12 21:40:49
Twórcami tego genialnego pomysły był dyrektor techniczny i Briatore. A błędem Piqueta było to, że się na to zgodził.
Nie zapominaj też, że zespół to nie tylko dwie osoby, tam jest ponad 1000 osób. A nie tylko ich trzech. cytuj
~gość / 2010-01-12 20:03:00
Chodziło mi o to,że skandal wybuchł za sprawą Piqueta, a nie,że to on ustawiał wyścigi, jak mozna wywnioskować z mojego komentarza. cytuj
~gość / 2010-01-12 20:01:23
Skąd wiesz, że nikt? Myślisz,że Renault jest zadowolone z faktu,ze wybuchł skandal pomiędzy dyrektorem technicznym a kierowcą dotyczący ustawiania wyścigów i to za sprawą Piqueta? W końcu nazwa Renault jest łączona z tym skandalem....zatem nie widzę powodu,żeby być nieszczęśliwym,że odchodzi. Czy była taka sytuacja, czy nie (chodzi o aferę Singapurską) powinien trzymać język za zębami, albo załatwiać to pomiedzy sobą a Briattore.

Zresztą temat moze być kontrowersyjny, skoro FIA przegrała w sądzie. Nie zmienia to faktu,że nikt z piszących komentarze nie wie, jak naprawdę było i jakie sa relacje pomiędzy nim, a Renaultem. Jesli za nim zatęsknisz-Twoja sprawa masz prawo- to wolny kraj. Natomiast reszta ma prawo cieszyć się faktem,że w 2010 F1 jest dla niego niedostępna. Oby bez obelg.

Wsio w temacie. cytuj
~gość / 2010-01-12 18:47:45
Słuchaj, mów za siebie a nie za innych, ok?
A po drugie nikt z Renault go tam za konfidenta nie ma poza osobami wplątanymi w sprawę. Jak się wyrabia opinię na podstawie wypisywanych artykułów na necie to potem takie głupoty piszecie, że to szok. cytuj
~gość / 2010-01-12 17:13:03
"Chciałbym skorzystać z okazji i podziękować każdemu z osobna za wsparcie udzielone mi dotychczas w Europie, zwłaszcza mojemu zespołowi z GP2 i ekipie z Renault - brakuje mi was!" ---to jest szczyt bezczelności!!!! Za tobią konfidencie nikt nie zatęskni!!! Idź i nie wracaj. I ojca zabieraj z sobą!! cytuj
~gość / 2010-01-12 17:10:22
AMEN!!! mam nadzieje ze nie zmieni zdania xP cytuj
~gość / 2010-01-12 16:41:38
W końcu zrobił coś mądrego:P cytuj
~gość / 2010-01-12 16:17:41
To najwspanialsza decyzja pod słońcem. cytuj
~gość / 2010-01-12 16:17:31
Mam nadzieję,że nigdy więcej nie zobaczę w F1 tego maminsynka i donosiciela..... cytuj
61luX [komentarzy: 259] / 2010-01-12 16:08:36
No i nara ci;d cytuj
© 2012 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: