Wiadomości F1zone.pl

GP Monako 2012-05-27
Formuła 1 - GP Monako
Częściowe zachmurzenie

19°C

11 km/h

Ranking_up Ranking_down

Podobne:

Typuj

     
Baner_f1shop

Pirelli w Mugello z Heidfeldem i TF109 ?


06.08.2010 16:42, autor: Dawid Prokopowicz, wyświetleń: 1132


Jak podaje niemiecka prasa, na torze w Mugello już wkrótce odbędzie się kolejny test opon F1 Pirelli.


W połowie lipca Pirelli zadebiutowało ze swoim prototypowym modelem opon F1 na torze Paula Ricarda i jeśli wierzyć opinii dyrektora ds. motorsportu mediolańskiej firmy, Paula Hembery'ego, test dał "bardzo zadowalające" wyniki.

Zdaniem niemieckiego Auto Bild Motorsport, kolejny sprawdzian wyścigowego ogumienia odbędzie się tuż przed zakończeniem wakacyjnej przerwy w Formule Jeden na torze we włoskim Mugello. Właśnie ta próba ma stanowić otwarcie sześcioodcinkowego cyklu testów Pirelli, przygotowującego producenta do najważniejszego sprawdzianu - w listopadzie w Abu Zabi, w którym wezmą udział wszystkie zespoły F1.

Auto Bild podaje również, że w Mugello opony Pirelli testowane będą z wykorzystaniem ostatniego [sklasyfikowanego] bolidu Toyoty - TF109. Kto poprowadzi maszynę? Media największe szansę dają Nickowi Heidfeldowi, o którym Paul Hembery powiedział: "idealny kandydat."


21 głosów, średnia: 4.86/10
Jeszcze nie zagłosowałeś.
Nakarm glodne dziecko - wejdź na strone www.Pajacyk.pl

Wasze komentarze (4)

Dodaj komentarz
6995MarcoF1 [komentarzy: 2421] / 2010-08-07 16:08:09
dworak: [...] Uważam, że dla dobra testów Bridgestone powinien udostępnić opony do porównania ich z tym co przygotowało Pirelli. Wtedy "obcy" bolid nie miałby tak dużego znaczenia.
tą kwestię załatwiłby 1 lub 2 dniowe testy opon dla wszystkich zespołów ,mogłyby być zorganizowane przed SPA np. od pon do środy . cytuj
7255dworak [komentarzy: 2123] / 2010-08-06 20:57:09
LordDarnok: Faktycznie pachnie to nie sprawiedliwością ale pytanie czy Nick będzie w stanie dostarczyć jakiś cennych informacji po przejechaniu "obcym" bolidem na testowanych oponach??
Uważam, że dla dobra testów Bridgestone powinien udostępnić opony do porównania ich z tym co przygotowało Pirelli. Wtedy "obcy" bolid nie miałby tak dużego znaczenia. cytuj
5981LordDarnok [komentarzy: 145] / 2010-08-06 18:27:30
Faktycznie pachnie to nie sprawiedliwością ale pytanie czy Nick będzie w stanie dostarczyć jakiś cennych informacji po przejechaniu "obcym" bolidem na testowanych oponach?? cytuj
1177piotr19 [komentarzy: 1792] / 2010-08-06 17:42:13
Te testy powinni robić wszyscy bo wiadomo że Nick jest pracownikiem Mercedesa już kiedyś F1 przyrabiała niby prace dla wszystkich a jak się okazało że zrobi pod swojego pracodawcy. To był dokładnie GP Monako 1985 gdzie Senna był najlepszy ale przegrał przez pana dyrektora X wyścigu który był też pracownikiem Porsche. Dalej FIA chcę przerobić to samą aferę. cytuj
© 2012 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: