Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Rosji 2017-04-30
f1 - GP Rosji

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Pirelli: dziś w Mugello

Udostępnij na Facebook
17.08.2010 09:07, autor: MOBEX, wyświetleń: 3158


Nowy - od przyszłego roku - dostawca opon dla F1 rozpoczyna dziś testy we włoskim Mugello. Z Nickiem Heidfeldem za kierownicą bolidu Toyoty...

Włoskiemu dostawcy udało się przekonać Toyotę do odstąpienia modelu TF109 z 2009 na cele testowe. Mówi się, że bolidowi nadano specyfikacje możliwie zbliżającą go do tegorocznych maszyn F1.

W Mugello ekipa przygotowuje się od początku tygodnia, Nick Heidfeld - mający pełnić rolę kierowcy testowego - ma się pojawić dziś. Mocno spekuluje się, że aby móc zostać kierowcą testującym opony na przyszły sezon, Heidfeld musiał opuścić stajnię Mercedesa GP.

Włoski producent był już dostawcą opon dla F1 - pożegnał się ze sportem w sezonie 1991, a jego portfolio wypełniły takie zespoły jak Tyrrell, Brabham czy Benetton. Na oponach mediolańskiego producenta wyścigi wygrywał Nelson Piquet senior.

Aby powrócić do F1 włoska firma musi zebrać w testach szereg danych o zachowaniu się różnych mieszanek na kolejnych torach. Zgromadzone informacje posłużą do wprowadzenia ewentualnych zmian na oponie bazowej - prototypowej - która posłuży do wypracowania produktów finalnych o odpowiednich parametrach.

Przedmiotem dostaw będą cztery rodzaje mieszanek o różnym stopniu twardości na nawierzchnię suchą, opony przejściowe i deszczówki. Procedura ich wykorzystania w czasie weekendów F1 nie ulegnie zmianie.

Jako dostawca myślący o przyszłości, Pirelli deklaruje sprawiedliwe pakiety dostaw, równe ich koszty dla każdego zespołu oraz pełną współpracę. Jest to opłacalna strategia w obliczu planowanych  zmian rozmiaru opon na 18 calowe w 2013.

Dzisiejsze testy potrwają około trzech dni. W dalszej części sezonu zespół testowy Pirelli uda się do Jerez, na Monzę, Le Castellet, aby na koniec powrócić do Mugello. Próby z zespołami F1 odbędą się w Abu Zabi po zakończeniu sezonu 2010.


Wasze komentarze (11) Dodaj komentarz
JUR [komentarzy: 1316] / 2010-08-17 14:27:30
...dokładnie :) cytuj
1177piotr19 [komentarzy: 2098] / 2010-08-17 14:23:29
@JUR - Ecclestone czym starszy bo jeszcze gorsze pomysły to F1 a nie GP2 gdzie powinno się znaleźć gorsze opony dla szkolenia młody kierowców a F1 powinno być że jest testy na najlepszych produktach a nie robię jaj życia kierowców. Za dużo głupot wymyślił jak aby Monako płaciło czy usuwanie torów które dają emocje a dać tory które wieje nudą. cytuj
JUR [komentarzy: 1316] / 2010-08-17 12:52:04
Jak to często bywa: dobre jest wrogiem lepszego. W Kanadzie Ecclestone widząc problemy ekip z oponami stwierdził, że chce gum o mniejszej żywotności. cytuj
1177piotr19 [komentarzy: 2098] / 2010-08-17 12:29:31
JUR: O mały włos trafiliby tytuł właśnie w 1991 z Piquetem, ale miał zairowanie z Manselem (na Goodyerach) i tak zostało. Teraz już mają 100% pewności na tytuł :P!
Goodyer jak by stanął do walki do F1 ta firma wygrał by ale i tak Pirelli jeszcze długo czekać aby pokonać Goodyer który prowadzi wygranych i tytułach w F1... cytuj
JUR [komentarzy: 1316] / 2010-08-17 11:53:20
O mały włos trafiliby tytuł właśnie w 1991 z Piquetem, ale miał zairowanie z Manselem (na Goodyerach) i tak zostało. Teraz już mają 100% pewności na tytuł :P! cytuj
1177piotr19 [komentarzy: 2098] / 2010-08-17 11:03:49
Federacja: [...] Masz pełną rację, mój błąd edytorski. Dla potwierdzenia faktu, że tak jest i jak najbardziej fakt ten jest nam znany - linkujemy poprzednie info z takimi danymi. http://f1zone.pl/news/5973/wybrano_pirel...
literówka. Ale ciekawe że nigdy Pirelli nie miało tytuł w F1 z jakimś zespołem teraz dostali gratisowo 3 tytuły oraz pełną póle punktów za 3 lata. cytuj
22Federacja [komentarzy: 434] / 2010-08-17 10:30:24
piotr19: Reakcjo
Masz pełną rację, mój błąd edytorski. Dla potwierdzenia faktu, że tak jest i jak najbardziej fakt ten jest nam znany - linkujemy poprzednie info z takimi danymi.
http://f1zone.pl/news/5973/wybrano_pirel...

cytuj
1177piotr19 [komentarzy: 2098] / 2010-08-17 10:23:00
Reakcjo f1zone chyba Pirelli było w F1 od 1950-1958, 1981-1986, 1989-1991, 2011-??? tych latach było a nie 1991
f1zone: Włoski producent był już dostawcą opon dla F1 - wszedł do sportu w sezonie 1991, a jego portfolio wypełniły takie zespoły jak Tyrrell, Brabham czy Benetton.
cytuj
12597ka [komentarzy: 538] / 2010-08-17 09:46:38
Kolor napisu.. bedzie idealny do Reno.. !!

jesli oczywiscie napis Pirelli pozostanie taki jak na zdjeciu.. cytuj
7255dworak [komentarzy: 2271] / 2010-08-17 09:29:27
Ayrton Senna da Silva: no teraz jest ok. przedtem był tylko sam nagłówek artykułu...szczerze mam nadzieje ze moje obawy odnośnie Pirelek okażą się bezpodstawne...miejmy nadzieje że opony będą się sprawowały doskonale i nie będzie problemów typu problem z dogrzaniem opon zbyt miekka lub z byt twarda mieszanka...lub zbyt szybkie zużywanie się gum...poczekamy zobaczymy co włosi zrobią...
Najważniejsze, że opony są takie same dla wszystkich. Jeśli będą problemy, będą mieli je wszyscy (a przynajmniej większość).
cytuj
730Ayrton Senna da Silva [komentarzy: 2325] / 2010-08-17 02:38:21
no teraz jest ok. przedtem był tylko sam nagłówek artykułu...szczerze mam nadzieje ze moje obawy odnośnie Pirelek okażą się bezpodstawne...miejmy nadzieje że opony będą się sprawowały doskonale i nie będzie problemów typu problem z dogrzaniem opon zbyt miekka lub z byt twarda mieszanka...lub zbyt szybkie zużywanie się gum...poczekamy zobaczymy co włosi zrobią... cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.