Wiadomości F1zone.pl
| 1 | Sebastian Vettel | Red Bull Racing | ![]() |
61 p. |
| 2 | Fernando Alonso | Scuderia Ferrari | ![]() |
61 p. |
| 3 | Lewis Hamilton | McLaren | ![]() |
53 p. |
| 4 | Kimi Räikkönen | Lotus F1 Team | ![]() |
49 p. |
| 5 | Mark Webber | Red Bull Racing | ![]() |
48 p. |
| 6 | Jenson Button | McLaren | ![]() |
45 p. |
| 7 | Nico Rosberg | Mercedes AMG Petronas | ![]() |
41 p. |
| 8 | Romain Grosjean | Lotus F1 Team | ![]() |
35 p. |
| 9 | Pastor Maldonado | Williams F1 Team | ![]() |
29 p. |
| 10 | Sergio Perez | Sauber F1 Team | ![]() |
22 p. |
| 11 | Kamui Kobayashi | Sauber F1 Team | ![]() |
19 p. |
| 12 | Paul di Resta | Sahara Force India | ![]() |
15 p. |
| 13 | Bruno Senna | Williams F1 Team | ![]() |
14 p. |
| 14 | Jean-Eric Vergne | Scuderia Toro Rosso | ![]() |
4 p. |
| 15 | Nico Hulkenberg | Sahara Force India | ![]() |
3 p. |
| 16 | Michael Schumacher | Mercedes AMG Petronas | ![]() |
2 p. |
| 17 | Felipe Massa | Scuderia Ferrari | ![]() |
2 p. |
| 18 | Daniel Ricciardo | Scuderia Toro Rosso | ![]() |
2 p. |
| 19 | Heikki Kovalainen | Caterham F1 Team | ![]() |
0 p. |
| 20 | Witalij Pietrow | Caterham F1 Team | ![]() |
0 p. |
| 21 | Charles Pic | Marussia F1 Team | ![]() |
0 p. |
| 22 | Timo Glock | Marussia F1 Team | ![]() |
0 p. |
| 23 | Narain Karthikeyan | HRT Formula 1 Team | ![]() |
0 p. |
| 24 | Pedro de la Rosa | HRT Formula 1 Team | ![]() |
0 p. |
| 1 | Red Bull Racing | 109 p. |
| 2 | McLaren | 98 p. |
| 3 | Lotus F1 Team | 84 p. |
| 4 | Scuderia Ferrari | 63 p. |
| 5 | Mercedes AMG Petronas | 43 p. |
| 6 | Williams F1 Team | 43 p. |
| 7 | Sauber F1 Team | 41 p. |
| 8 | Sahara Force India | 18 p. |
| 9 | Scuderia Toro Rosso | 6 p. |
| 10 | Marussia F1 Team | 0 p. |
| 11 | HRT Formula 1 Team | 0 p. |
| 12 | Caterham F1 Team | 0 p. |
| 1 | Pastor Maldonado | Williams F1 Team | 25 p. |
| 2 | Fernando Alonso | Scuderia Ferrari | 18 p. |
| 3 | Kimi Räikkönen | Lotus F1 Team | 15 p. |
| 4 | Romain Grosjean | Lotus F1 Team | 12 p. |
| 5 | Kamui Kobayashi | Sauber F1 Team | 10 p. |
| 6 | Sebastian Vettel | Red Bull Racing | 8 p. |
| 7 | Nico Rosberg | Mercedes AMG Petronas | 6 p. |
| 8 | Lewis Hamilton | McLaren | 4 p. |
| 9 | Jenson Button | McLaren | 2 p. |
| 10 | Nico Hulkenberg | Sahara Force India | 1 p. |
| 11 | Mark Webber | Red Bull Racing | 0 p. |
| 12 | Jean-Eric Vergne | Scuderia Toro Rosso | 0 p. |
| 13 | Daniel Ricciardo | Scuderia Toro Rosso | 0 p. |
| 14 | Paul di Resta | Sahara Force India | 0 p. |
| 15 | Felipe Massa | Scuderia Ferrari | 0 p. |
| 16 | Heikki Kovalainen | Caterham F1 Team | 0 p. |
| 17 | Witalij Pietrow | Caterham F1 Team | 0 p. |
| 18 | Timo Glock | Marussia F1 Team | 0 p. |
| 19 | Pedro de la Rosa | HRT Formula 1 Team | 0 p. |
| 20 | Sergio Perez | Sauber F1 Team | 0 p. |
| 21 | Charles Pic | Marussia F1 Team | 0 p. |
| 22 | Narain Karthikeyan | HRT Formula 1 Team | 0 p. |
| 23 | Bruno Senna | Williams F1 Team | 0 p. |
| 24 | Michael Schumacher | Mercedes AMG Petronas | 0 p. |
O HRT Formula 1 Team:
Typuj
Wypowiedzi po wyścigu
13.05.2012 17:00, autor: Redakcja F1ZONE, wyświetleń: 729
Williams, Caterham F1 Team, HRT F1 Team, Marussia F1 Team
Williams
Pastor Maldonado [1]: To niewiarygodne uczucie wygrać swój pierwszy wyścig. Samochód był fantastyczny, a nasze wyścigowe tempo było solidne. Alonso naciskał na mnie bardzo mocno, jednak dbałem o opony całkiem dobrze, więc pod koniec wyścigu mogłem stworzyć lukę. Zespół pracował bardzo ciężko cały rok i ten wynik jest dla nich. Być pierwszym Wenezuelczykiem który wygrywa wyścig Formuły 1 to wielki zaszczyt i mam nadzieję, że w przyszłości dane mi będzie wygrać więcej razy.
Bruno Senna [DNF]: Dla mnie był to rozczarowujący weekend. Na początku wyścigu trudno było wyprzedzać, po czym Schumacher rozpędzony przez system DRS wpakował mi się w tył. Takie weekendy z wielką ilością pecha czasem się zdarzają, jednak z drugiej strony nasz bolid pokazał fantastyczne tempo dzięki wygranej Pastora. Cieszę się z jego wygranej, która dała zespołowi wielki impuls na kolejny wyścig.
Caterham F1 Team
Heikki Kovalainen [16]: Sądzę, że wyciągnęliśmy z tego bolidu tyle ile mogliśmy. Miałem dobry start, wyprzedziłem Sennę. Było dobrze aż do czasu drugiego pit-stopu. Pierwszy stint na twardym komplecie był dobry. Na miękkim komplecie pozostaliśmy aż do ostatniego zjazdu, jednak sądzę, że ostatni stint na twardym komplecie był odrobinę za długi. Pomimo tego był to rozsądny wyścig, podczas którego udowodniliśmy, że możemy mieć dobre wyścigowe tempo. Wystarczające, by odjechać zespołom za nami, ale niewystarczające, by dogonić bolidy przed nami. Wiedzieliśmy, że ten tor będzie dla nas jednym z najcięższych, ale tera udajemy się do Monako, gdzie będziemy mieli okazję by powalczyć o wyższe pozycje. Postaramy się zniwelować lukę i poczynić kolejny krok naprzód.
Witalij Pietrow [17]: Jestem zadowolony z mojego wyścigu. Nie sądzę, że mogliśmy dziś osiągnąć coś więcej. Wczoraj znaleźliśmy niezłe ustawienia systemu KERS, jednak tego popołudnia nie zadziałały zbyt dobrze zarówno na pierwszym jak i drugim stincie. Sądzę, że straciłem trochę czasu do Heikkiego. Degradacja opon była na wyższym poziomie niż to widzieliśmy podczas ostatniej sesji treningowej wykonując dłuższe przejazdy. Poza tym był to jeden z tych wyścigów podczas których wyciągnęliśmy tyle ile było możliwe. Teraz jedziemy do Monako, gdzie układ toru utrudnia manewry wyprzedzania.
HRT F1 Team
Pedro de la Rosa [19]: Ukończenie wyścigu przed własną publicznością jest fantastyczne. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ jego to moje drugi ukończone domowe GP w karierze. Daliśmy z siebie wszystko. Na niektórych okrążeniach byliśmy przed Marussią, a nasz rytm był generalnie niezły. Wiemy, że musimy nadal się poprawiać, ale jesteśmy na właściwej drodze. Wyścig był nawet trudniejszy niż się spodziewaliśmy. Zrobiliśmy cztery postoje i finiszowaliśmy blisko limitu, ponieważ degradacja opon była bardzo duża. Pierwsze 20 kółek było skomplikowane. Miękkie opony dosłownie się rozpadały, ale na twardych było znacznie lepiej i udało nam się utrzymać lepszy rytm, co pozwoliło nam zakończyć wyścig przed naszymi fanami na najlepszej pozycji w tym sezonie.
Narain Karthikeyan [DNF]: Na starcie miałem nieco problemów z za dużym uślizgiem kół, ale to nie miało większego wpływu i w pierwszym zakręcie byłem już przed Pedro. Po raz pierwszy w ten weekend jechałem z dużym obciążeniem paliwa, więc na początku musiałem się do tego przyzwyczaić. Gdy założyłem kolejny komplet opon miałem naprawdę dobry stint i złapałem Pedro kiedy zjechaliśmy po twarde opony. Wtedy powrócił mój pech… Mam nadzieję zostawić za sobą Hiszpanię i mieć dobry start w Monako.
Marussia F1 Team
Timo Glock [18]: Miałem całkiem dobry start. Pierwsze okrążenie było dobre, miałem trochę walki z Lewisem na tym okrążeniu. Starałem się utrzymać żywotność opon tak długo jak potrafiłem. Niestety po raz kolejny zmagałem się z niestabilnością tylnej osi. Na chwilę obecną mogę dawać z siebie 80%. Wciąż nie jest idealnie, tracimy tempo, więc musimy dokonać analizy by rozwiązać problemy przed Monako. Gratulacje dla Pastora i Williamsa. Wykonali dziś kawał świetnej roboty.
Charles Pic [DNF]: Nie miałem udanego startu. Od tego momentu pracowałem na moje dobre wyścigowe tempo. Wszystko szło dobrze aż do 26 okrążenia, gdy nagle straciłem moc, musiałem zjechać do alei i niestety był to dla mnie koniec wyścigu. Później okazało się, że problemem był wał napędowy. Musimy przeanalizować co się stało. Przed nami dwa bardzo pracowite tygodnie i mamy nadzieję na poprawę przed Monako. Ten weekend nie poszedł po naszej myśli. Po wczorajszej imprezie urodzinowej w Williamsie cieszę się z wyniku Pastora. Jeśli o nas chodzi chcemy poczynić progres.









12.05.2012



