Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2017-03-26
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

O Scuderia Toro Rosso:

Skomentuj
Scuderia Toro Rosso
Formuła 1 - Horner: Dziękuję Marko za sprzątnięcie Verstappena Mercedesowi sprzed nosa

Horner: Dziękuję Marko za sprzątnięcie Verstappena Mercedesowi sprzed nosa

Udostępnij na Facebook
05.02.2017 08:41, autor: Aga Koszmider, wyświetleń: 1230

Szef Red Bulla zachwala swojego młodego-zdolnego.

Gdy Red Bull podpisał kontrakt z 16-letnim wówczas Maxem Verstappenem wybuchła prawdziwa wrzawa. Na zarząd spadła fala ostrej krytyki ze względu na wiek Maxa. Dziś nikt już o tym nie pamięta, bo wszyscy zachwyceni są umiejętnościami Verstappena.

„Czapki z głów przed Helmutem Marko za naciskanie na to, by zakontraktować Maxa i sprzątnięcie go Mercedesowi sprzed nosa” - powiedział Christian Horner w wywiadzie dla Racer. Szef Red Bulla nawiązał do faktu, iż Max miał dwa wyjścia – albo ścigać się w Toro Rosso albo zostać juniorem Mercedesa, bo ze strony Srebrnych Strzał również miał ofertę. Wybrał to pierwsze.

„Ludzie myśleli, że powariowaliśmy wsadzając go do bolidu w wieku 16 lat. Wyniki jakie odnotował były jednak doskonałe, w kolejnym roku startów było jeszcze lepiej. Owszem, awansowanie go do Red Bulla z Toro Rosso było wielkim ryzykiem, do tego ostro nas za to skrytykowano, ale Red Bull tym różni się od innych zespołów, że posiada 4 kokpity i 4 kierowców pod kontraktem Red Bulla, więc jeśli przyjdzie nam taka ochota to możemy zmieniać kierowców w teamach po każdym wyścigu.”

„Dlaczego mielibyśmy nie umieszczać naszego najlepszego zawodnika w seniorskiej stajni? Max zaczął od zwycięstwa, co było bajkowym początkiem i udowodnieniem, że to była dobra decyzja.”


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
7365seweryn [komentarzy: 772] / 2017-02-05 23:20:56
faktycznie strzał w 10! teraz Mercedes miałby dwóch topowych kierowców w swoim składzie. Max jeździ ostro, ale ja taka jazdę uwielbiam. Nie ma pitu pitu tylko gaz w podłogę i rura :) cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2017 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: