Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Monako 2017-05-28
f1 - GP Monako
Słonecznie

17°C

14 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wywiad z najgorszym kierowcą w historii F1

Udostępnij na Facebook
13.10.2013 08:01, autor: Damian Sojka, wyświetleń: 7201
Zapraszamy na rozmowę z najgorszym kierowcą Formuły 1 w historii - Taki Inoue.



Są sportowcy, którzy są gwiazdami pomimo tego, że nie osiągnęli żadnych sukcesów. Podium oglądali z daleka, a o medale nawet się nie otarli. Świat jednak o nich nie zapomniał, bo ich ostatnie miejsca wszyscy przyjmowali z humorem.



Gromkich braw na stojąco doczekał się między innymi Eric „węgorz” Moussambani. Pływak z Gwinei Równikowej, dzięki dzikiej karcie wziął udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Dystans 100 metrów pokonał stylem dowolnym w czasie 1.51.72 - dwukrotnie wolniejszym od konkurentów. Najważniejsze, że zawody ukończył, bo miał problemy z nawrotami.

Kolejnym asem w tej talii jest skoczek narciarski Eddie Edwards. Reprezentant Wielkiej Brytanii szybował średnio o 20-30 metrów bliżej od konkurencji. Edwards został pierwszym Anglikiem, który w tej dyscyplinie sportu reprezentował swój kraj na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. W Calgary Eddie zajął 56. miejsce na 57 uczestników, ale tylko dlatego, że ostatni złamał nogę i nie mógł wystartować w konkursie. Skoki Eddi’ego wbijały w fotel, a ludzie pękali ze śmiechu. Nieporadność skocza w ogromnych okularach wpłynęła m.in. na to, że Międzynarodowa Federacja Narciarska wprowadziła system kwalifikacji do zawodów.



Formuła 1 również ma swojego antybohatera. Został nim Japończyk Taki Inoue, który w latach 1994-95 przystąpił do 18 Grand Prix. Punktu oczywiście nie zdobył. Miał za to wielkiego pecha. W jego bolid wjechał m.in. safety car. Innym razem jego auto stanęło w płomieniach. Japończyk był tak dobry, że pomagał gasić pożar. Niestety został potrącony i połamany wylądował w szpitalu. Zapraszamy na rozmowę z byłym kierowcą zespołów Simtek oraz Footwork, przeprowadzoną przez Red Bulla.

Jak czujesz się z tym, że jesteś uważany za najgorszego kierowcę Formuły 1 w historii?

„Bardzo dobrze. Bo to jest prawda. Brałem udział łącznie w osiemnastu wyścigach i mój dorobek punktowy wynosi zero. W kwalifikacjach również nic nie pokazałem. Do mojego kolegi z zespołu zawsze traciłem około pięciu sekund. Na tym nie koniec. Nigdy nie udało mi się nawet wyprzedzić innego bolidu. Zdecydowanie uważam siebie za najgorszego kierowcę Formuły 1".

Skoro byłeś kiepski, to jakim cudem znalazłeś się w elicie kierowców najszybszej serii wyścigów samochodowych na świecie?

„Dobre pytanie. Najważniejsze to mieć trochę szczęścia i być w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu. Tak było ze mną. Ale spójrzmy przykładowo na Damona Hilla, który jeździł dla zespołu Brabham w 1992 roku. W brytyjskim teamie zawsze był na końcu. Później podpisał kontrakt ze stajnią Williamsa i został mistrzem świata. To jest właśnie Formuła 1".

Jak wspominasz swój pierwszy start?

„Jako całkowitą katastrofę. Wyparłem to już z mojej pamięci".

Czy to prawda, że nie wiedziałeś, co to jest pit stop?


„Oczywiście. Jak dołączyłem do Formuły 1, nie miałem bladego pojęcia co to jest. W innych seriach wyścigów samochodowych tego nie było. Więc skąd miałem wiedzieć?"

Co wspominasz najbardziej z tamtego okresu?


„To, że zespół nigdy nie płacił nam na czas. Wiem, że nie jest to fajne wspomnienie, ale właśnie to nasuwa mi się na myśl".

A jakieś pozytywne wspomnienia?

„Nie. Zawsze myślę o tym, że musiałem czekać na wypłatę kilka miesięcy".




źródło: informacja prasowa/redbull.com





Wasze komentarze (23) Dodaj komentarz
dfgf [komentarzy: 6] / 2013-10-14 22:04:23
KWT: [...] No faktycznie. Zapomniałem, że bolid jest sterowany zdalnie przez A.N.
Ależ oczywiście, że tak jest. Czasami dają dzieciakowi pokierować, ale momentalnie spada dalej w stawkę i mota się między innymi bolidami bo przecież nie jest przyzwyczajony ścigać się tylko podróżować wygodnie na pierwszej pozycji. Tak chociażby było w ostatnim wyścigu. Po paru pierwszych kółkach Newey się wnerwił i przeją stery... Nie wiedziałeś o tym!!!???
Pozdrawiam wyznawców wiedźmina! cytuj
18334KWT [komentarzy: 1327] / 2013-10-14 15:53:41
dfgf: [...] Trzykrotny mistrz o krok od czwartego tytułu w Red Bullu to Adrian Neway, przecież o tym wie nawet dziecko...
No faktycznie. Zapomniałem, że bolid jest sterowany zdalnie przez A.N. cytuj
dfgf [komentarzy: 6] / 2013-10-14 09:56:26
KWT: [...] A czy w tytule artykułu pisze "Trzykrotny mistrz o krok od czwartego tytułu"??
Trzykrotny mistrz o krok od czwartego tytułu w Red Bullu to Adrian Neway, przecież o tym wie nawet dziecko... cytuj
22627SCUDERIA_FERRARI [komentarzy: 629] / 2013-10-14 00:21:09
Fajnie sie was czyta, oby tak dalej. cytuj
essien15 [komentarzy: 440] / 2013-10-13 23:18:41
dworak: [...] No tak, w gimnazjum tego nie uczą.
Bujaj sie, nie oceniaj po liczbnie przy nicku ziomek
cytuj
18560alcapon [komentarzy: 430] / 2013-10-13 20:58:59
jenson button: Tutaj wypadek tego oto magika Formuły 1 http://www.youtube.com/watch?v=nzqZV9V4R...
Genialne .... szkoda gościa .... ale uśmiałem się na maxa:)
cytuj
7515jenson button [komentarzy: 2190] / 2013-10-13 20:47:47
Tutaj wypadek tego oto magika Formuły 1
http://www.youtube.com/watch?v=nzqZV9V4R...

Użytkownik edytował ten post 2013-10-13 20:48:00

cytuj
18334KWT [komentarzy: 1327] / 2013-10-13 18:35:20
Anty_kubica: [...] Taki KWT to by najchętniej dał mi bana, ale jak zamieszczają ośmieszające newsy to jest już spoko. Co to ma być, cyrk na kółkach i tyle.
Mylisz się. Wywiad zainspirował sam Taki Inoue. Sam przyznał, że jest [cyt] "chyba najgorszym kierowcą F1".
Robienie z siebie pokrzywdzonego jest stałym aspektem Twoich (i kolegów Twojego pokroju) postów, więc rutynowo przejdę do następnego postu - nie rozmyślając nad Twoją osobą. cytuj
17794Anty_kubica [komentarzy: 103] / 2013-10-13 17:53:14
SCUDERIA_FERRARI: [...] czemu anty_kubica? Co on ci zrobił, że dałeś taki tytuł loginu?
Nic mi nie zrobił, po prost śmieszy mnie jego kariera i on, tak jak was i redakcje tego portalu Taki Inoue. Taki KWT to by najchętniej dał mi bana, ale jak zamieszczają ośmieszające newsy to jest już spoko. Co to ma być, cyrk na kółkach i tyle. cytuj
22627SCUDERIA_FERRARI [komentarzy: 629] / 2013-10-13 17:10:50
KWT: [...] A czy w tytule artykułu pisze "Trzykrotny mistrz o krok od czwartego tytułu"??
Wiesz wywiadu z nim nie będzie, bo nie miał takiego wywiadu jak ten Japończyk, ale jak tak, to mogę napisać o jego karierze i historii? Taką szybko "pięciominutową biografie". cytuj
22627SCUDERIA_FERRARI [komentarzy: 629] / 2013-10-13 17:08:50
Anty_kubica: Aha, spoko. Jak "prasa" się z kogoś śmieje to wszystko w porządku my też się śmiejemy, zamieszczamy to na jakiś portalach i nie ma w tym nic złego, ale jak ktoś sam zaczyna się śmiać to nagle wszyscy są poważni i nie tolerują takiego zachowania. Co to ma być, poziom w światku f1 jest na jakimś dziwnym poziomie.
czemu anty_kubica?
Co on ci zrobił, że dałeś taki tytuł loginu? cytuj
7255dworak [komentarzy: 2271] / 2013-10-13 15:58:53
Maniek7412: [...] trzykrotnego mistrza zdobywa bolid a nie paluch.. dzisiaj pokazal co z niego za kierowca.. na trzecim miejscu jadac popelnial tyle bledow ze trudno zliczyć.. vettel jest slaby bo jeśli trzeba powalczyć to się gubi.. paluch to żadna obraza!!!!!
@KWT Dlaczego on dostał BANA? Przecież każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii.

essien15: Nie pamiętam tego gościa, myślałem, że najgorszym kierowcą był Naraid Nartikeyan (czy jak to sę piszę) :D
No tak, w gimnazjum tego nie uczą. cytuj
17794Anty_kubica [komentarzy: 103] / 2013-10-13 15:21:32
Aha, spoko. Jak "prasa" się z kogoś śmieje to wszystko w porządku my też się śmiejemy, zamieszczamy to na jakiś portalach i nie ma w tym nic złego, ale jak ktoś sam zaczyna się śmiać to nagle wszyscy są poważni i nie tolerują takiego zachowania. Co to ma być, poziom w światku f1 jest na jakimś dziwnym poziomie.

Użytkownik edytował ten post 2013-10-13 15:21:43

cytuj
essien15 [komentarzy: 440] / 2013-10-13 15:07:43
KWT: [...] Narain Karthikeyan Nie, to nie był najgorszy kierowca w F1. Polecam w wolnych chwilach poczytać o historii F1. Dowiesz się (Wszyscy się dowiecie) bardzo ciekawych rzeczy. Pozdro
Podrzuć wartościowy link w języku polskim, prosze. ;) cytuj
18334KWT [komentarzy: 1327] / 2013-10-13 14:51:04
essien15: Nie pamiętam tego gościa, myślałem, że najgorszym kierowcą był Naraid Nartikeyan (czy jak to sę piszę) :D
Narain Karthikeyan
Nie, to nie był najgorszy kierowca w F1. Polecam w wolnych chwilach poczytać o historii F1. Dowiesz się (Wszyscy się dowiecie) bardzo ciekawych rzeczy.
Pozdro cytuj
18560alcapon [komentarzy: 430] / 2013-10-13 14:18:57
wazne ze kierowca ma do siebie dystans. niezle sie usmialem czytajac wywiad. bravo dla niego cytuj
essien15 [komentarzy: 440] / 2013-10-13 13:55:04
Nie pamiętam tego gościa, myślałem, że najgorszym kierowcą był Naraid Nartikeyan (czy jak to sę piszę) :D
cytuj
18334KWT [komentarzy: 1327] / 2013-10-13 10:56:56
Daniel93: [...] "pajac" moze tak ,obraza .. ale paluch ? dziwne.
Regulamin portalu F1ZONE.PL:
"12. Obrażanie osób publicznych, niebiorących czynnego udziału w życiu Portalu, będzie równie surowo karane"
Jeszcze jakieś pytania? cytuj
Daniel93 [komentarzy: 97] / 2013-10-13 10:52:23
KWT: [...] I nadal się nie nauczyłeś. Chyba jednak dam ci bana za "palucha", "pajaca" i brak kultury osobistej.
"pajac" moze tak ,obraza .. ale paluch ? dziwne.
cytuj
18334KWT [komentarzy: 1327] / 2013-10-13 10:34:59
Maniek7412:
I nadal się nie nauczyłeś. Chyba jednak dam ci bana za "palucha", "pajaca" i brak kultury osobistej. cytuj
Prev 1 - 2 Next
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.