Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

"Sirotkin zachowuje się jak 'stary wyga'" - Claire Williams

Udostępnij na Facebook
13.03.2018 09:45, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 1375

Zdaniem zastępcy szefa zespołu Claire Williams, Sergey Sirotkin nie zachowuje się jak nowicjusz w F1.

Sirotkin zadebiutuje w Formule 1 z Williamsem po juniorskiej karierze, która zaowocowała trzecimi miejscami w GP2, a także zwycięskimi wyścigami w Formule Renault 3.5 .

Rosjanin miał wcześniejsze doświadczenie w najwyższej serii przed dołączeniem do Williamsa, rywalizując w sesjach testowych i treningowych w 2014 roku [z Sauberem] i w latach 2016/17 [z Renault].

Williams pochwaliła sposób, w jaki Sirotkin podszedł do swojej debiutanckiej kampanii w tym sporcie, oraz to jak dzielił się swoimi opiniami na temat FW41 podczas sesji testowych.

"Siergiej wykonał fantastyczną robotę i jesteśmy zachwyceni" - powiedziała - "Niedawno do nas dołączył, ale spędził już z nami mnóstwo czasu w fabryce. Prawie cały styczeń był z nami w Grove".

"To było wspaniałe, ponieważ dawno nie widziałam, aby kierowcy wyścigowi byli w fabryce przez tak długi czas i naprawdę uważam, że kierowcy muszą codziennie integrować się z zespołem, jeśli zamierzają osiągnąć sukces".

"Trzymał się założeń i planu [podczas testowania] i zrobił to, o co go prosiliśmy w trakcie długich, jak i krótkich przejazdów. Dał nam świetne sprzężenie zwrotne w postaci informacji, które chcieliśmy uzyskać z jego strony".

“Z mojej perspektywy może być nowicjuszem, ale z pewnością nie zachowuje się jak pierwszoroczniak w stawce".

"Zachowuje się jakby od lat był w padoku F1, jeżdżąc stale samochodami Formuły 1, więc jest świetnym dodatkiem do zespołu i jestem naprawdę zadowolona".

Sirotkin będzie współpracować z Lancem Strollem, który również ma niewielkie [zaledwie roczne] doświadczenie, ale Williams określiła 19-latka jako "zmienionego kierowcę" w porównaniu do ubiegłego roku.

"Wiem, że dużo mówiło się o naszym składzie kierowców, ale Lance wykonał wiele pracy podczas zimy, aby upewnić się, że jest naprawdę przygotowany na ten sezon" - skomentowała.

"Myślę, że jednym z obszarów, na których się widocznie poprawił, były kwalifikacyjne okrążenia. Wykonał dobrą robotę w symulatorze w tym aspekcie, oraz innych programach, które prowadziliśmy z nim w przerwie. Jak już powiedziałam. Mam pewność, że będzie kontynuował tę pracę przez cały rok".

"On [Stroll] jest zdecydowanie zmienioną postacią w porównaniu do zeszłego roku i mimo młodego wieku, jest niesamowicie pewny siebie.  On wie, czego chce i nie boi się poprosić o to inżynierów. Teraz jest znacznie bardziej wszechstronny".

"Wciąż pozostaje praca do wykonania, niezależnie od tego ile masz lat lub jakie masz doświadczenie w serii, w której się znajdujesz. Ale na pewno obaj są kierowcami, którzy wiedza co robią. To będzie ekscytujące zobaczyć co nam pokażą w tym roku".


Wasze komentarze (1) Dodaj komentarz
~LuK / 2018-03-18 08:46:06
Nowicjusze, prędzej czy później zaliczą pewnie kilka "dzwonów"
(czego im nie życzę) i pod pretekstem dochodzenia do siebie któregoś z nich, Robert dostanie szansę na jazdę w jednym wyścigu.
Myślę, że dobrze gdyby to była Monza lub Hungaroring, to chyba dla Kubicy optymalne tory i kibice, czyli lipiec/sierpień 2018. cytuj
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: