Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Optymistyczny Alonso

Udostępnij na Facebook
13.03.2018 10:25, autor: Paweł Kwiatkowski, wyświetleń: 988

Fernando Alonso twierdzi, że czwarta z kolei trudna zima McLarena nie jest powodem do pesymistycznego myślenia o przyszłości.

Mimo rozstania z Hondą, McLaren nadal ma kłopoty z przedsezonowymi testami. Alonso powiedział hiszpańskiemu Radio Onda Cero: "Nie widzę powodu, by być pesymistą".

"McLaren jest drugim najlepszym zespołem w historii, Renault jest jednym z najlepszych konstruktorów silników w historii, więc jesteśmy pełni ambicji. Nie rozumiem, dlaczego nie miałoby być dobrze".

Jednak zespół miał większe nadzieje na wprowadzenie nowego pomarańczowego samochodu, nie odmawiając sobie nawet wygranych.

Alonso jak mantrę powtarza: "Od czasu prezentacji i ustalenia planów na zimę niewiele się w nich zmieniło. Chcieliśmy poprawić wyniki w ciągu ostatnich trzech lat i starać się być jak najbliżej trzech najlepszych drużyn. Jesteśmy na dobrej drodze".

Przyznał jednak, że McLaren nie dołączy do walki z Mercedesem, Red Bullem i Ferrari o tytuł w 2018 roku.

"McLaren może być blisko nich i walczyć z nimi w wyścigu" - powiedział Alonso. "Kiedy podjęliśmy współpracę z Renault, wszyscy zgodziliśmy się, że byłoby dobrze, gdyby McLaren był blisko czołowej trójki, w pierwszej piątce w wyścigu, zawsze w Q3 w kwalifikacjach i abyśmy walczyli o podium, zawsze kiedy tylko dostaniemy taką możliwość" - dodał.

Alonso zaprzeczył, że McLaren porzucił Hondę w najgorszym możliwym momencie, a Toro Rosso najwyraźniej lepiej radzi sobie z japońskim silnikiem.

"Nie mam problemu z Hondą" - powiedział Hiszpan - "Nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby odejść z ich powodu.  Zobaczymy jak Honda będzie wyglądać w Australii.  Zaliczyli dobre testy i jeśli będą w pierwszej piątce na koniec sezonu będę bić im brawo, ale nie sądzę, że tak się stanie. Jeden test to nie to samo, co 21 wyścigów z dozwolonymi tylko trzema silnikami. Myślę, że mogą być na ostatnich trzech lub czterech pozycjach, a my w McLarenie spróbujemy znaleźć się w pierwszej piątce, może szóstce" - dodał.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zmiany na Renault - poprawiliśmy się o cztery sekundy w porównaniu do ubiegłego roku".

Alonso powiedział, że nigdy nie rozważał opuszczenia McLarena, ale przyznaje, że lata 2015-2017 były "trudne do pokonania".

"Moje życie opiera się na rywalizacji i zwycięstwie "- powiedział - "Kiedy brakuje mi zwycięstwa - jest to trudne, ale nauczyłem się też innych ważnych rzeczy. W tych latach moje zainteresowania zostały poszerzone o inne legendarne zawody, takie jak Indy i WEC. Wszystko nie dzieje się bez powodu. Lata te były frustrujące, ale teraz jestem szczęśliwy, ponieważ stałem się bardziej kompletnym kierowcą".

Jeśli chodzi o prawdopodobnego mistrza 2018, Alonso zgadza się, że Mercedes wydaje się być w trybie pełnej dominacji.

"Zwykle w pierwszych trzech rzędach znajduje się sześć samochodów, a więc jest pytanie: McLaren, Haas, Renault czy Force India? Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to wygrać tę bitwę".


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: