Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

GP Australii 2018-03-25
f1 - GP Australii
Pochmurno

18°C

26 km/h

Wszystkie A B D G H K L M N O P S T Z

Pole Position
Pierwsze pole startowe - kierowca, który zwyciężył w kwalifikacjach jest nagradzany pierwszym polem w siatce startowej. Często zdarza się, że kierowca startujący z pole position nie oddaje prowadzenia do końca wyścigu.

Podsterowność
Zachowanie samochodu w zakręcie polegające na mniejszej przyczepności przedniej osi. Z podsterownością mamy do czynienia, gdy samochód nie chce skręcać i do złożenia go w zakręt wymagany jest większy skręt kół. Bolid zachowuje się wówczas jakby w nienaturalny, zbyt szeroki sposób pokonywał zakręt.

Padok
Padok (paddock) - przestrzeń za boksami, gdzie parkują ciężarówki poszczególnych ekip. Tam rozstawione są także ruchome przyczepy mieszkalne, w których jedzą i odpoczywają członkowie zespołów.

Park zamknęty
Od momentu rozpoczęcia sesji kwalifikacyjnej w sobotę do startu okrążenia rozgrzewkowego w niedzielę, wszystkie samochody objęte są przepisami parku zamkniętego. Oznacza to, że mechanicy mogą wykonywać jedynie ściśle objęte regulaminem prace, takie jak: dotankowanie paliwa (tylko w czasie dwóch pierwszych części sesji kwalifikacyjnej), wymiana świec zapłonowych i akumulatora, czyszczenie, odpowietrzenie hamulców, spuszczenie oleju z silnika, uzupełnienie płynów i gazów, zmiana ustawień przedniego skrzydła czy usunięcie uszkodzeń powypadkowych. Inne czynności obsługowe mogą pociągnąć za sobą karę nakładaną przez sędziów.

Przeciążenie
Siła, której wartość podaje się w jednostkach przyciągania ziemskiego (G) i doświadczana przez kierowców zwłaszcza podczas pokonywania szerokich łuków. Na niektórych torach przeciążenie ma wartość dochodzącą do 5G!

Prev 1 - 2 Next
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: